Konkurs ofert na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2024 r. ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033 - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza do udziału w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych dofinansowanych w 2024 r. ze środków Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

Celem programu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne. Grupą docelową realizowanych projektów ma być młodzież w wieku 15-29 lat.

Rodzaje zadań objętych dofinansowaniem

Zakres możliwych do zrealizowania w ramach FM działań obejmuje całą wymienioną w art. 4 ust. 1 UoDPPioW sferę zadań publicznych w ramach następujących priorytetów:

Priorytet 1.: Aktywizacja młodzieży w samorządach

Priorytet 1. jest przeznaczony dla młodzieżowych rad i sejmików przy jednostkach samorządu terytorialnego oraz samorządów uczniowskich, studenckich i doktoranckich oraz uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich.

W ramach Priorytetu 1 wyodrębniono dwie ścieżki tematyczne:

Ścieżka 1. Tworzenie i aktywizacja rad młodzieżowych

Ścieżka 2. Aktywizacja samorządów uczniowskich i studenckich

Priorytet 2.: Organizacje młodzieżowe w życiu publicznym

Projekty realizowane w ramach Priorytetu 2. powinny przyczyniać się do zwiększania obecności organizacji młodzieżowych w życiu publicznym w działaniach dotyczących m.in. edukacji obywatelskiej, solidarności międzypokoleniowej, a także analizy sytuacji młodzieży. Przedmiotem wsparcia będzie także udział organizacji młodzieżowych w dialogu obywatelskim i procesach konsultacji.

Priorytet 3.: Wzmocnienie kompetencji organizacji młodzieżowych

Projekty realizowane w ramach Priorytetu 3. powinny przyczyniać się do budowy i wzmocnienia potencjału organizacji młodzieżowych poprzez poprawę ich zarządzania, tworzenie i doskonalenie zasobów, tworzenie i rozwijanie strategii działania organizacji.

Termin składania ofert: od 03 sierpnia 2023 od godziny 14:00 r. do 25 września 2023 r. do godziny 14:00.

Szczegóły na https://niw.gov.pl/nasze-programy/fundusz-mlodziezowy/edycja-2024/