Aktualności - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Młodziczki (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów poznały rywalki, z którymi w dniach 10-12 maja przyjdzie im zmierzyć się w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski młodziczek U-13. Podopieczne trenerów Jacka Falkowskiego i Pawła Michalika trafiły do grupy pierwszej, która swoje mecze rozgrywać będzie w Kórniku.

begonie

Na tarnowskich ulicach będzie bardziej kolorowo. Wszystko to za sprawą przeszło 30 tys. roślin, które zostaną posadzone w różnych częściach miasta. Koszt tego zadania to niemal 70 tys. złotych.

Plakat Czwartkowego Klubu Robótek Ręcznych

Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie przy ul. Klikowskiej 6, w czwartek 9 maja zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie w ramach Czwartkowego Klubu Robótek Ręcznych. Początek tradycyjnie o godz. 13.

Piotr Polok

W „Stowarzyszeniu Przepraszam” wystąpi Piotr Polok. Wokalista zaprezentuje przed tarnowską publicznością swoje aranżacje poezji śpiewanej. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 kwietnia w kamienicy przy Rynku 9.

Medal biegu "Młody Spycimir"

Historię założyciela Tarnowa, Spycimira herbu Leliwa przypomną w tym roku młodzi biegacze, uczestniczący w biegu terenowym „Młody Spycimir”. Rozegrany on zostanie na Górze św. Marcina w niedzielę 19 maja.

Mecz Orlen Superligi piłkarzy ręcznych: Grupa Azoty Unia Tarnów - Zepter KPR Legionowo

Przedostatni w tym sezonie mecz rozegrają w sobotę piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 18 spotkaniu czwartej serii rundy spadkowej Orlen Superligi, tarnowianie zmierzą się na wyjeździe z Zepterem KPR Legionowo.

Fontanny na majówkę

25.04.2024, 10:49
fontanna

Od wtorku, 30 kwietnia, po zimowej przerwie, ponownie zaczną działać fontanny w Tarnowie. Podpisano też umowę z firmą, która wygrała przetarg na ich uruchomienie i utrzymanie.

Święto Grabówki

25.04.2024, 10:00
Święto Grabówki, archiwum

Po raz kolejny na Grabówce zapowiada się wielkie święto. Imprezę plenerową zaplanowano w niedzielę, 12 maja na parkingu Centrum Handlowego Zenit od ul. Garbarskiej. Start o godz. 15:30.

Zdjęcie z przewodnika Adama Bartosza „Śladami tarnowskich Żydów”

Jutro (piątek, 26 kwietnia) o godz. 18 w Multimedialnym Centrum Artystycznym Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie przy ul. Wałowej 25 odbędzie się promocja przewodnika Adama Bartosza „Śladami tarnowskich Żydów”. Wstęp wolny.

tnf

Wielkimi krokami zbliża się 38. edycja  Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Festiwal Polskich Filmów Pełnometrażowych rozpocznie się już 31 maja i potrwa do 8 czerwca. O najważniejsze laury w kinie Marzenie powalczy 12 polskich produkcji.