Aktualności - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ulotka "Tarnów bez barier"

W ostatni piątek, 15 marca zorganizowano przez Urząd Miasta Tarnowa warsztaty w ramach projektu „MY! – dostępni – aktywni – potrzebni”. To pierwsze z trzech spotkań z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnością.

W akcji Michał Słupski

Dwaj piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów: obrotowy Jakub Adamski i skrzydłowy Michał Słupski (na zdjęciu) wystąpili meczach reprezentacji Polski „B” seniorów.

Plakat Dni Otwartych Akademii Tarnowskiej

Już jutro (wtorek 19 marca), w Akademii Tarnowskiej rozpocznie się Tydzień Drzwi Otwartych. Do poniedziałku 25 marca na zainteresowanych uczniów szkół średnich czekać będą wykłady, warsztaty, prezentacje oraz spotkania ze studentami i wykładowcami tarnowskiej uczelni.

Plakat XIX Małopolskiego Rozpoczęcia Sezonu Turystyki Górskiej

Już za niewiele ponad miesiąc, w niedzielę, 21 kwietnia w Bacówce nad Wierchomlą odbędzie się XIX Małopolskie Rozpoczęcie Sezonu Turystyki Górskiej – Wiosna 2024. Początek zaplanowano na godz. 13.

Uwaga, będzie ślisko

18.03.2024, 12:15
ostrzezenie IMGW

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na terenie Tarnowa i całej Małopolski przewidywane jest oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Ostrzeżenie obowiązuje od dzisiejszego wieczoru do jutrzejszego poranka.

Piłka do piłki nożnej

W dwudziestej pierwszej kolejce spotkań o punkty w trzeciej lidze mężczyzn, Unia Tarnów była o krok od zdobycia drugiego w tym roku kompletu punktów na wyjeździe. Ostatecznie po bramce straconej w 90 min, „Jaskółki” zremisowały z KS Wiązownica 2-2 (1-1) i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

Album Duchów

18.03.2024, 11:19
plakat wydarzenia

Poeta Janusz Gdowski będzie promował tomik „Album Duchów”. Spotkanie zaplanowano w piątek, 5 kwietnia w Czytelni Czasopism Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Krakowskiej 4.

fot. CSM

Kolejnym gościem Festiwalu FunFest będzie Kacper Ruciński. Stand-uper zaprezentuje przed tarnowską publicznością swój program „Zaznacz mosty". Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę, 20 marca w Centrum Sztuki Mościce.

Podium Pucharu Europy seniorów

Z brązowym medalem Mateusza Dzieńskiego z AZS Akademii Tarnowskiej powrócili tarnowscy wspinacze z rozgrywanych w Lublinie zawodów Pucharu Europy i Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.