Międzynarodowy sukces Leny Stochmal - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Międzynarodowy sukces Leny Stochmal

Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, Lena Stochmal zajęła pierwsze miejsce – i to w dwóch kategoriach – w organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Pedagogów i Wykonawców Muzycznych oraz Agencję Producentów MIR Production, konkursie „2024 American Open Music Competition”.

Lena Stochmal

Stypendystka prezydenta Tarnowa i marszałka województwa małopolskiego na co dzień jest uczennicą Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie w klasie fortepianu Jarosława Iwaneczki oraz w klasie wokalistyki jazzowej u Joanny Dolaty-Twardy. W „2024 American Open Music Competition” triumfowała zarówno w kategorii pianistycznej w grupie wirtuozi, jak i w kategorii wokalno-jazzowej.

Nie były to jej pierwsze sukcesy. W ubiegłym roku wygrała bowiem wiele międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Kanadzie i Austrii, zaś na początku bieżącego roku brała udział w konkursie galowym laureatów w Wiedniu. Wokalne umiejętności młodej tarnowianki można było natomiast usłyszeć podczas wielu koncertów, nie tylko w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych, ale także na festiwalu filmowym Vitae Valor czy koncercie Lata z Radiem.

Warto również wspomnieć, że Lena Stochmal dostała się do ćwierćfinału American Got Talent.