Metal wygrał w Brzesku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Metal wygrał w Brzesku

Wczoraj, w środę 1 maja, kolejne mecze rozegrały tarnowskie drużyny występujące w rozgrywkach piątej ligi i klasy „A” piłki nożnej mężczyzn. Efekt ich występów to dwie wygrane, remis i porażka.

Mecz piątej ligi piłki nożnej: Okocimski Brzesko - Metal Tarnów

W piątej lidze bardzo efektowne zwycięstwo odniosły rezerwy Unii Tarnów, w domowym meczu pokonując Zalesiankę Zalesie aż 5-0 (2-0). Pierwszą bramkę zdobył w 37 min Mateusz Michalik. Dwie minuty później prowadzenie „Jaskółek” podwyższył Kacper Rojkowicz. Niespełna kwadrans po przerwie (59 min) było już 3-0, tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Zbylut. Dwa ostatnie gole padły w końcowych minutach. W 80 i 89 min do bramki gości trafił Filip Padło. Po tej wygranej tarnowianie nadal zajmują czternaste miejsce w tabeli, ale do wyprzedzających ją bezpośrednio GKS Gromnik i Orła Dębno tracą już tylko trzy punkty.

Komplet punktów zdobyli również piłkarze Metalu Tarnów, w wyjazdowym meczu pokonując 2-0 (0-0) Okocimskiego Brzesko. Wynik spotkania otworzył w 70 min Dariusz Rajczyk, osiem minut później drugą bramkę zdobył natomiast Damian Wolański. Na osiem kolejek przed końcem sezonu tarnowianie plasują się w piątoligowej tabeli na piątym miejscu, mając stratę sześciu punktów do lidera, Podhalanina Biecz.

Trzeci nasz piątoligowiec, Tarnovia, mimo gry na swoim boisku nie zdołał pokonać zamykającego tabelę Orkana Szczyrzyc. Jedyna w pierwszej połowie bramka padła w 38 min po strzale Michała Tabora. Wynik na 1-1 (0-1) ustalił natomiast w 76 min, wprowadzony na boisko po przerwie Bartłomiej Krużel. Zespół z ulicy Bandrowskiego klasyfikowany jest na dziewiątej pozycji.

Bez punktów z Dębiny Łętowskiej wróciła natomiast grająca w klasie „A” Iskra Tarnów, po bramce straconej w doliczonym czasie gry przegrywając 2-3 (0-1) z liderem, Olimpią Wojnicz. Jedyny do przerwy gol padł po rzucie karnym wykorzystanym przez Bartłomieja Kubonia. Po godzinie gry prowadzenie miejscowych podwyższył Łukasz Kusion. Siedem minut później kontaktową bramkę dla Iskry zdobył Miłosz Mosio, a w 85 min do remisu doprowadził Damian Kubala. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej minucie doliczonego czasu gry, gdy zwycięskiego gola dla Olimpii strzelił Mateusz Uchwat. Na sześć kolejek przed końcem sezonu, Iskra zajmuje w tabeli piątą lokatę.

***

Kolejne piłkarskie emocje czekają kibiców już podczas najbliższego weekendu (4-5 maja). W trzeciej lidze mężczyzn, Unia Tarnów w sobotę o godz. 13 zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Godzinę później w Woli Rzędzińskiej powinno rozpocząć się spotkanie trzeciej ligi kobiet pomiędzy TS Iskra Tarnów a Rysami Bukowina Tatrzańska. W piątej lidze, Metal Tarnów zagra z Kolejarzem Stróże, Tarnovia zmierzy się z Dunajcem Nowy Sącz (początek obu meczów w sobotę o godz. 17), a Unię II Tarnów w niedzielę o godz. 17 czeka wyjazdowy pojedynek z Dunajcem Zakliczyn. Iskra Tarnów o kolejne punkty w klasie „A”, w sobotę o godz. 17 powalczy natomiast w Lisiej Górze z Zorzą Zaczarnie.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski