Wysoka porażka koszykarek w Krakowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka porażka koszykarek w Krakowie

W drugiej kolejce spotkań o punkty w koszykarskiej drugiej lidze region południe, grające w ośmioosobowym tylko składzie koszykarki MKS-u Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się w Krakowie z tamtejszą Wisłą CanPack. Spotkanie zakończyło się porażką tarnowianek 34-82 (5-17, 10-17, 13-22, 6-26).

Koszykarki Pałacu pierwszy punkt zdobyły w 5 min, gdy po rzucie wolnym Debory Sajdak na tablicy pojawił się wynik 10-1. Do końca pierwszej kwarty tarnowianki nie trafiły ani razu z gry, wszystkie punkty zdobywając z linii rzutów wolnych. Podobnie wyglądała gra w drugiej kwarcie, w której jedyne punkty z akcji zdobyła dla tarnowskiej drużyny Debora Sajdak, doprowadzając w 16 min do rezultatu 22-13. W końcówce pierwszej połowy wiślaczki powiększyły swój dorobek o dwanaście „oczek”. Tarnowianki jedyne punkty zdobyły natomiast po rzutach wolnych Magdaleny Maksymowicz i do przerwy przegrywały 15-34.

Druga połowa rozpoczęła się od trzech punktów Magdaleny Maksymowicz (18-34), ale w 25 min podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka przegrywały 18-47. Rzuty wolne Debory Sajdak i Martyny Kolbusz spowodowały, że w 27 min było 23-49, na minutę przed końcem trzeciej kwarty przewaga krakowianek wzrosła jednak do trzydziestu „oczek” (24-54). Wynik po trzydziestu minutach na 28-56 ustaliła w ostatniej minucie trzeciej kwarty Barbara Śmiertka. Po dwóch minutach gry w czwartej „ćwiartce”, gospodynie prowadziły już 65-30, a chwilę później na tablicy pojawił się wynik 69-34. Ostatni fragment meczu koszykarki Wisły CanPack wygrały 13-0, zwyciężając tym samym różnicą blisko pięćdziesięciu punktów.

MKS Pałac Młodzieży: Debora Sajdak 14, Magdalena Maksymowicz 9, Martyna Kolbusz 3, Barbara Śmiertka 3, Julia Węglarz 3, Katarzyna Śmiertka 2, Kinga Jaworska 0, Julia Świętochowska 0.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski