Ważne zwycięstwo z Zagłębiem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ważne zwycięstwo z Zagłębiem

Na rozpoczęcie rywalizacji w rundzie spadkowej Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się w Arenie Jaskółka Tarnów z Zagłębiem Lubin. Tarnowianie wygrali ten pojedynek 29-20 (13-10), umacniając się na dziesiątej pozycji w tabeli.

Mecz Orlen Superligi piłkarzy ręcznych: Grupa Azoty Unia Tarnów - Zagłębie Lubin

Lepiej rozpoczęli to spotkanie lubinianie, którzy w 2 min po trafieniach Mateusza Drozdalskiego i Jana Czuwary prowadzili 2-0. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się rutynowany Michał Stankiewicz i na tablicy pojawił się wynik 1-4. Kolejne minuty należały do tarnowian, którzy w 9 min po pierwszej bramce rozgrywającego bardzo dobre spotkanie Vladyslava Parovinchaka doprowadzili do stanu 5-5. W 10 min „Jaskółki” przegrywały co prawda 5-7, ale po akcjach Jakuba Sikory i Pawła Podsiadły, w 16 min było 7-7. W odpowiedzi na trafienie Piotra Rutkowskiego, podopieczni trenera Marcina Janasa zdobyli natomiast trzy bramki i w 22 min po rzucie Korneliusza Małka wygrywali 10-8. Lubinianie doprowadzili jeszcze do remis 10-10, ale końcówka pierwszej połowy przebiegała pod dyktando „Jaskółek”. Grający przez blisko minutę w podwójnej przewadze, tarnowianie zdobyli trzy bramki nie tracąc żadnej (dwie z nich były dziełem Vladyslava Parovinchaka, który przy wyniku 12-10 nie wykorzystał rzutu karnego), schodząc do szatni z trzybramkową właśnie przewagą.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych dwóch trafień gospodarzy, ale w 36 min na tablicy pojawił się wynik 15-12. Tarnowianie raz jeszcze odskoczyli na dystans pięciu trafień (17-12 w 37 min), ale w 42 min prowadzili tylko 18-15. O losach meczu zadecydowało dziesięć kolejnych minut. Podopieczni trenera Marcina Janasa wygrali ten fragment 7-0 i po rzucie Vladyslava Parovinchaka mieli już o 10 bramek więcej od rywali (25-15). Końcowe minuty przyniosły już kosmetyczną tylko zmianę wyniku mecz zakończył się dziewięciobramkową wygraną „Jaskółek”. Po tym zwycięstwie tarnowianie mają już siedem punktów przewagi nad zajmującym trzynaste „barażowe” miejsce, Zagłębiem. Warto dodać, że w meczowym protokole w składzie Grupy Azoty Unii po raz pierwszy w tym sezonie pojawiło się nazwisko kontuzjowanego przed rozpoczęciem rozgrywek bramkarza Pawła Kazimiera.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki - Vladyslav Parovinchak 9, Paweł Podsiadło 8, Aliaksandr Bushkou 3, Jakub Sikora 3, Jakub Tokarz 2, Jakub Adamski 1, Korneliusz Małek 1, Albert Sanek 1, Michał Słupski 1, Przemysław Mrozowicz, Konrad Wątroba.