Unia nowym liderem, dziewiąte zwycięstwo Metalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Unia nowym liderem, dziewiąte zwycięstwo Metalu

Spore powody do radości mogą mieć po weekendzie kibice Unii Tarnów. Ich ulubieńcy po wyjazdowej wygranej z Sandecją II Nowy Sącz zostali liderem czwartej ligi. Inny tarnowski klub, Metal umocnił się na prowadzeniu w klasie okręgowej, a w małych derbach Tarnowa górą byli piłkarze Błękitnych 1947. Pierwszych w tym sezonie porażek doznały natomiast obie kobiece drużyny Tarnovii.

Pierwszoligowym piłkarkom Tarnovii nie udało się przedłużyć do trzech serii zwycięstw na swoim boisku. W siódmej kolejce tarnowianki przegrały na stadionie przy ul. Bandrowskiego 3-5 (1-2) z Rekordem Bielsko-Biała, a pierwsza w sezonie porażka kosztowała je spadek na czwarte miejsce w tabeli. Dwie pierwsze bramki zdobyła Agnieszka Franaszek (19 i 39 min), a wynik do przerwy ustaliła w 43 min Katarzyna Białoszewska. W 54 min trzecią bramkę dla bielszczanek strzeliła Katarzyna Moskała. Cztery minutę później, po samobójczym strzale Małgorzaty Polnik, tarnowianki znów przegrywały jedną tylko bramką. Dwubramkowe prowadzenie przyjezdnych przywróciła w 68 min Wioletta Mandla. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry odżyły nadzieje gospodyń na doprowadzenie do remisu, kontaktową bramkę dla Tarnovii zdobyła bowiem Gabriela Gębica. Pięć minut później wygraną Rekordu przypieczętowała jednak Emilia Waliczek.

Z pierwszą porażką pogodzić musiały się również zawodniczki trzecioligowych rezerw Tarnovii, które w wyjazdowym meczu „na szczycie” przegrały 1-3 (0-3) z Dębem Zabierzów Bocheński. Gospodynie zwycięstwo zapewniły sobie praktycznie już w pierwszej połowie, którą po trafieniach Joanny Hajdaś (23 min), Kingi Lasek (29 min) oraz Katarzyny Tataruch (43 min) zakończyły z trzybramkową przewagą. Honorową bramkę dla Tarnovii II zdobyła w doliczonym czasie drugiej połowy Gabriela Łucek. Mimo tej przegranej tarnowianki utrzymały drugie miejsce w tabeli.

Tarnowska Unia została nowym liderem wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi. Stało się tak dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 3-1 (3-0) „Jaskółek” z Sandecją II Nowy Sącz. Goście objęli prowadzenie w 16 min po strzale Łukasza Popieli. Kolejne bramki tarnowscy piłkarze zdobywali w pięciominutowych odstępach. W 21 min na 2-0 podwyższył Szymon Adamski, a w 26 min trzeciego gola dla Unii strzelił Dominik Wardzała. Po zmianie stron, tarnowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, jedyną bramkę tracąc w 59 min po strzale Sebastiana Szczepańskiego z rzutu karnego.

Cenny punkt z wyjazdowego pojedynku ze znacznie wyżej notowanym BKS-em Bochnia przywieźli piłkarze innego naszego czwartoligowca, Tarnovii. Spotkanie ułożyło się idealnie dla tarnowian, już w 4 min miejscowego bramkarza strzałem z rzutu wolnego pokonał bowiem Wojciech Mącior. Kolejne dwa trafienia były dziełem piłkarzy z Bochni. W 13 min wyrównującą bramkę zdobył Ernest Świątek, a w 64 min do siatki trafił Patryk Kura. Wynik meczu na 2-2 (1-1) ustalił w 80 min Bartosz Tokarczyk strzałem z 10 metrów finalizując podanie główką Sławomira Zubla. Po tym remisie tarnowianie zajmują jedenaste miejsce w tabeli.

Aż dziewięć bramek padło w rozegranym na stadionie przy ul. Warsztatowej w Tarnowie pojedynku o mistrzostwo klasy okręgowej. Lider Metal Tarnów pokonał w nim 6-3 (4-3) outsidera Unię Niedomice, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli. W 6 min, po strzale Sebastiana Boniora niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście, sześć minut później stan rywalizacji wyrównał Filip Baran. Potem tarnowianie jeszcze dwukrotnie musieli gonić wynik. Na trafienie Bartłomieja Wojcieszka (20 min) celnym strzałem odpowiedział Tomasz Barczak (22 min), odpowiedzią na bramkę Dominika Załęskiego (36 min) był natomiast gol Patryka Jaśkiewicza (41 min). Wynik do przerwy ustalił w doliczonym czasie gry Adrian Ślęzak. Ten sam zawodnik w 71 min podwyższył rozmiary prowadzenia Metalu, a wygraną naszej drużyny przypieczętował siedem minut później Albert Stolarz.

W derbowym pojedynku o punkty w klasie „B”, Iskra Tarnów przegrała na swoim boisku 2-4 (1-3) z Błękitnymi 1947 Tarnów. Bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Maziarz i Robert Tomasiewicz. Dla gości dwa gole strzelił natomiast Bartłomiej Wierzbicki, do siatki trafili także Dawid Madeja oraz Grzegorz Kluba. Po jedenastu kolejkach, Iskra klasyfikowana jest na czwartej pozycji, natomiast Błękitni 1947 plasują się na dziesiątym miejscu.