U siebie tylko Iskra i piłkarki Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

U siebie tylko Iskra i piłkarki Tarnovii

Po ubiegłotygodniowym „wysypie” spotkań o ligowe punkty rozgrywanych w Tarnowie, podczas rozpoczynającego się właśnie weekendu przed swoją publicznością zaprezentują się tylko dwie drużyny: pierwszoligowy zespół piłkarek Tarnovii oraz grająca w klasie „B” ekipa Iskry Tarnów.

Dla grających w południowej grupie pierwszej ligi zawodniczek Tarnovii sobotnie spotkanie z Sokołem Kolbuszowa Dolna (godz. 14) będzie tegorocznym debiutem na swoim boisku. Ekipa z Kolbuszowej rozegrała na wiosnę dwa mecze. Na inaugurację bezbramkowo zremisowała w Warszawie z tamtejszą Pragą, w Wielką Sobotę pokonała natomiast na własnym boisku 2-0 Rysy Bukowina Tatrzańska. Sokół zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli (cztery zwycięstwa, cztery remisy i dwie porażki), mając o dwa punkty więcej od klasyfikowanej na czwartej pozycji Tarnovii; tarnowianki mają przy tym rozegrany o jeden mecz mniej. Jesienią tarnowianki przegrały w Kolbuszowej 0-1 (0-1).

Unię Tarnów czeka w tej kolejce bardzo trudne zadanie. W sobotę o godz. 17.30 „Jaskółki” zagrają na wyjeździe z trzecim aktualnie w tabeli trzeciej ligi, Motorem Lublin. Lublinianie w czterech wiosennych meczach zdobyli siedem punktów. Na własnym boisku pokonali 2-0 Podhale Nowy Targ i 1-0 Stal Rzeszów oraz ulegli 1-2 Resovii, a w jedynym spotkaniu wyjazdowym tydzień temu zremisowali 1-1 z Karpatami Krosno. Wspomniana porażka z Resovią była dla Motoru jedyną przegraną na własnym boisku, w pozostałych dziesięciu meczach na Arenie Lublin gospodarze odnieśli dziewięć zwycięstw i bezbramkowo zremisowali z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym w tym sezonie spotkaniu obu drużyn, rozegranym we wrześniu w Tarnowie, zdecydowanie lepsi byli piłkarze z Lublina, zwyciężając 4-0 (2-0).

Kroczącą w rundzie rewanżowej od zwycięstwa do zwycięstwa czwartoligową Tarnovię Tarnów czeka w niedzielę o godz. 16 wyjazdowy mecz z Lubaniem Maniowy. Zespół ten na wiosnę również nie doznał porażki. W pierwszych dwóch meczach pokonał po 2-0 Poprad Rytro (wyjazd) i Barciczankę (dom), a tydzień temu zremisował na wyjeździe 1-1 z GKS Drwinia. Aktualnie Lubań zajmuje trzecie miejsce w tabeli, jedynie lepszą różnicą bramek wyprzedzając Tarnovię. Dla tarnowian mecz ten będzie okazją do rehabilitacji, w pierwszej rundzie przegrali bowiem na własnym boisku z Lubaniem aż 0-4 (0-1).

Po zimowej przerwie na ligowe boiska powracają zespoły walczące w pierwszej grupie czwartej ligi kobiet. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej, drugi zespół Tarnovii już dzisiaj zagra na wyjeździe z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska (godz. 17). Dąbrowianki po pierwszej rundzie zajmują czwarte miejsce, tracąc dwa punkty do klasyfikowanej na trzecim miejscu Tarnovii II. Dąbrovia jest przy tym jedynym zespołem, który jesienią pokonał ekipę z Tarnowa, wygrywając na stadionie przy ul. Bandrowskiego 3-2 (1-1). Bramki dla gospodyń zdobyły w tym meczu Ewelina Kozioł w 23 min oraz Emilia Bochenek w 67 min.

Tarnowski Metal w trzeciej wiosennej kolejce spotkań piątej ligi, w niedzielę o godz. 17 zmierzy się w Zbylitowskiej Górze z tamtejszym Dunajcem. Gospodarze tego meczu zajmują w tabeli czternaste miejsce, ale w dwóch wiosennych meczach zdobyli cztery punkty, pokonując u siebie 4-1 Polan II Żabno oraz bezbramkowo remisując na wyjeździe z Olimpią Wojnicz. W meczu pierwszej rundy Metal wygrał u siebie z Dunajcem 3-1 (2-0). Gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym strzale Wacława Macioska (16 min), a kolejne bramki zdobyli: Rafał Mania (35 min) i Bartłomiej Krużel (82 min).

W klasie „B”, Iskra Tarnów podejmować będzie Dębinę Łętowską (sobota, godz. 15). Goście są aktualnym wiceliderem, a w pierwszej kolejce wygrali u siebie 2-1 z Rudką. W pierwszej rundzie Iskra przegrała na wyjeździe 1-3 (0-1), jedyną bramkę zdobywając w 58 min po strzale Filipa Sijki. Drugi nasz zespół występujący w tej klasie rozgrywkowej, Błękitnych 1947 Tarnów w sobotę o godz. 17 czeka wyjazdowy pojedynek z liderem, Szynwałdem. Ekipa ta tydzień temu pokonała na własnym boisku 4-2 Radar Łętowice, a w pierwszej rundzie przegrała z Błękitnymi 2-3 (0-1). Bramki dla Błękitnych zdobyli wówczas: Grzegorz Kluba (7 min), Michał Zaborowski (72 min) oraz Kamil Tadel (78 min).