Trzeci z rzędu wyjazd piłkarzy ręcznych Grupy Azoty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzeci z rzędu wyjazd piłkarzy ręcznych Grupy Azoty

W siódmej kolejce spotkań PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów po raz trzeci z rzędu zagrają na wyjeździe. W sobotę o godz. 16, podopieczni trenera Marcina Markuszewskiego zmierzą się z Energą MKS Kalisz. Spotkanie to transmitowane będzie na antenie TVP Sport.

Rundę zasadniczą poprzedniego sezonu, kaliszanie zakończyli na jedenastym miejscu, odnosząc dziewięć zwycięstw i doznając siedemnastu porażek. W grupie drużyn rywalizujących o miejsca 9-14 przegrali natomiast tylko dwa z dziesięciu meczów (22-24 z Sandra Spa Pogonią Szczecin na wyjeździe i 23-28 u siebie z Zagłębiem Lubin), co pozwoliło im na zakończenie rozgrywek na dziewiątej pozycji.

Po zakończeniu rozgrywek, Kalisz opuściło aż dziesięciu zawodników, w tym chorwacki lewy rozgrywający Paolo Grozdek, który trafił do Tarnowa. Oprócz niego z zespołem pożegnali się także: bramkarze Arciom Padasimow i Błażej Potocki, środkowy rozgrywający Paweł Adamczak, obrotowy Łukasz Kobusiński, dwaj lewoskrzydłowi – Michał Balwas i Michał Czerwiński oraz trójka prawych rozgrywających – Piotr Adamczak, Dariusz Rosiek i Bartosz Wojdak. W ich miejsce szwedzki trener Patrik Liljestrand ma do dyspozycji: lewoskrzydłowych Pawła Gąsiorka (Nielba Wągrowiec) i Białorusina Mykolę Maliarewicza (Gwardia Koszalin), środkowego rozgrywającego Konrada Pilitowskiego (SMS ZPRP Gdańsk/Nike Ciechanów), lewego rozgrywającego Roberta Kamyszka (Arka Gdynia) oraz dwójkę bramkarzy – Mikołaja Krekorę (MKS Wieluń) i swojego syna, Caspera Liljestranda (IFK Ystads – Szwecja).

Sezon 2019/20 drużyna z Kalisza rozpoczęła od dwóch zwycięstw. Na inaugurację wygrała u siebie 27-26 z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, w drugiej kolejce pokonała natomiast na wyjeździe 30-29 SPR Stal Mielec. W kolejnych meczach kaliszanom wiodło się już znacznie gorzej. Na swoim boisku ulegli 26-29 Sandra Spa Pogoni Szczecin i 25-27 Gwardii Opole, na wyjazdach przegrali natomiast 23-28 z NMC Górnikiem Zabrze oraz 16-38 z PGE Vive Kielce (z mistrzami Polski przegrali więc różnicą 22 bramek, czyli tak jak „siódemka” z Tarnowa). Przed meczem z Grupą Azoty Tarnów kaliszanie zajmują w tabeli PGNiG Superligi dwunaste miejsce. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu z Kalisza jest 29-letni białoruski rozgrywający Kiryl Kniazeu, który rzucił 36 bramek. Znacznie skromniejszy jest dorobek bramkowy zawodników zajmujących w klasyfikacji najskuteczniejszych klubowych strzelców drugą i trzecią lokatę – 29-letni skrzydłowy Michał Drej zdobył 17 goli, a grający również na skrzydle 24-letni Mykola Maliarevych trafił między słupki 13 razy.

Zdobywcy bramek dla Grupy Azoty Tarnów

26 – Łukasz Kużdeba