Tarnowscy wspinacze w Pucharach Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowscy wspinacze w Pucharach Europy

Jutro i w niedzielę (16-17 marca) w hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy i Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Powołania do kadry Polski na nie otrzymała trójka zawodników AZS Akademii Tarnowskiej.

Plakat Pucharu Europy w Lublinie

Najbardziej zapracowanym spośród nich będzie Oskar Szalecki, który w sobotę powalczy w Pucharze Europy, a w niedzielę spróbuje swych sił w Pucharze Europy Juniorów w kategorii młodzieżowców.

W sobotnich zmaganiach najlepszych wspinaczy naszego kontynentu zaprezentują się ponadto: Anna Brożek i Marcin Dzieński.

Na liście startowej lubelskich zawodów znajdują się także nazwiska trójki innych tarnowian.  W sobotę wystąpią Bartłomiej Podlewski oraz Mikołaj Wróblewski (obaj AZS Akademia Tarnowska), w niedzielę w zmaganiach juniorek zaprezentuje się natomiast Natalia Bibro z MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Kwalifikacje seniorów rozpoczną się o godz. 17.30, początek finałów wyznaczono dwie godziny później. Kwalifikacje w PEJ zaplanowano na godz. 12.30 (juniorzy młodsi), 13.15 (juniorzy) i 14 (młodzieżowcy), finały we wszystkich trzech kategoriach rozpoczną się natomiast o godz. 15. Relacja zarówno z eliminacji, jak i z finałów dostępna będzie na kanale YouTube IFSC Europe.