Tarnowianki nie obroniły tytułu wicemistrzyń Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tarnowianki nie obroniły tytułu wicemistrzyń Polski

Futsalistkom Tarnovii nie udało się niestety obronić wywalczonego w ubiegłym roku w Toruniu tytułu wicemistrzyń Polski do lat 18. W rozegranym podczas weekendu w Chocianowie finałowym turnieju Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, tarnowianki zakończyły rywalizację na miejscach 5-8.

W pierwszym meczu grupowym, Tarnovia zmierzyła się z Pragą Warszawa, po czterech bramkach kapitan zespołu, Gabrieli Krawczyk, zwyciężając 4-2 (2-2). Kolejnym rywalem naszej drużyny była Sparta Daleszyce. Tarnowianki przegrały ten mecz 2-4 (2-2), a obie bramki dla naszej drużyny zdobyła Gabriela Łucek. Na zakończenie fazy grupowej futsalistki Tarnovii rozgromiły 10-0 (4-0) - bramki zdobyły: Gabriela Krawczyk 4, Natalia Wzorek 2, Ewelina Bojdo, Gabriela Kusion, Gabriela Łucek oraz Aleksandra Skrzyniarz - gospodynie turnieju, Ziemię Lubińską Lubin, kończąc rywalizację w grupie na drugiej pozycji.

W ćwierćfinale, rywalem naszego zespołu był triumfator grupy „D”, SWD Wodzisław Śląski. W regulaminowym czasie żadnej z drużyn nie udało się trafić między słupki i o awansie do czołowej czwórki zadecydować musiał konkurs rzutów karnych. Ślązaczki wygrały go 2-1 i to one cieszyć mogły się z awansu do półfinału.

Złote medale wywalczyły obrończynie tytułu, BTS Rekord Bielsko-Biała, w finale pokonując w rzutach karnych 3-2 (w regulaminowym czasie padł wynik 2-2) AZS UW Warszawa. Trzecie miejsce przypadło w udziale zawodniczkom Pogoni Tczew, które w „małym” finale wygrały 2-1 z ekipą z Wodzisławia Śląskiego.

Warto dodać, że tarnowianka Gabriela Krawczyk podzieliła się z Natalią Wróbel z Respektu Myślenice drugim miejscem w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek. Obie piłkarki zdobyły w czterech meczach osiem bramek. „Królowa” strzelczyń, Julita Sterbicka z AZS UW Warszawa zaliczyła natomiast dziewięć trafień w sześciu spotkaniach.

Tarnovia: Olga Latawska – Gabriela Krawczyk 8, Gabriela Łucek 3, Natalia Wzorek 2, Ewelina Bojdo 1, Gabriela Kusion 1, Aleksandra Skrzyniarz 1, Emilia Bochenek, Aniela Drwal, Karolina Kozioł.

Fot. fb Tarnovia Tarnów-sekcja kobiet