Spotkanie dobrych znajomych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Spotkanie dobrych znajomych

W drugim spotkaniu żużlowej PGE Ekstraligi ekipa Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z forBET Włókniarzem Częstochowa. Pojedynek ten rozpocznie się o godz. 19.30.

Przed sezonem w składzie drużyny z Częstochowy nastąpiły spore zmiany. Z zespołu odeszli m.in.: Rune Holta, Andreas Jonsson, Sebastian Ułamek, Oskar Polis i Karol Baran, a w ich miejsce pozyskano: Szweda Fredrika Lindgrena, Adriana Miedzińskiego, Tobiasza Musielaka, Rosjanina Andrieja Kudriaszowa, 20-letniego Duńczyka Andreasa Lyagera oraz dwóch polskich juniorów: Adriana Bialka i Adriana Woźniaka. Z ubiegłorocznego seniorskiego składu w ekipie z Częstochowy pozostali natomiast: kolejny Duńczyk Leon Madsen oraz Słoweniec Matej Zagar.

Zmienił się także – i kto wie czy jest to najistotniejszy transfer – trener. Lecha Kędziorę zastąpił Marek Cieślak, szkoleniowiec, który w latach 2012-2014 prowadził zespół z Tarnowa, w pierwszym sezonie zdobywając z „Jaskółkami” ostatni na razie w historii klubu tytuł drużynowego mistrza Polski.

W mistrzowskim zespole występował wówczas Leon Madsen (w Tarnowie jeździł w latach 2011-2013 i 2015-2016), a występy w barwach tarnowskiej drużyny ma za sobą także Fredrik Lindgren (2011). Również w ekipie Grupy Azoty Unii nie brakuje zawodników, którzy kiedyś startowali w Częstochowie. Barwy klubu spod Jasnej Góry reprezentowała przecież cała trójka tarnowskich Duńczyków, a Kenneth Bjerre jest do dzisiaj (od września 2015 roku) rekordzistą częstochowskiego toru.

Na inaugurację sezonu, ekipa z Częstochowy zremisowała na wyjeździe 45-45 z MRGARDEN GKM Grudziądz. Po dwunastej gonitwie podopieczni trenera Marka Cieślaka przegrywali jeszcze 31-41, zdołali jednak odrobić te straty, m.in. dzięki świetnej postawie Fredrika Lindgrena, który wygrał trzy ostatnie wyścigi. Szwed był zresztą zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego pojedynku, zdobywając w sześciu startach komplet osiemnastu punktów. Z bardzo dobrej strony pokazał się w Grudziądzu także Leon Madsen, który w sześciu występach wywalczył piętnaście „oczek” oraz bonus. Osiem punktów plus bonus (w pięciu startach) dorzucił do dorobku forBET Włókniarza, Matej Zagar. Pozostała czwórka – Tobiasz Musielak, Adrian Miedziński oraz juniorzy: Michał Gruchalski i Mateusz Świdnicki – zdobyła w trzynastu startach cztery punkty (w tym dwa Michał Gruchalski w wyścigu młodzieżowców).

Składy awizowane na dzisiejszy mecz:

forBET Włókniarz: 9. Leon Madsen, 10. Tobiasz Musielak, 11. Fredrik Lindgren, 12. Adrian Miedziński, 13. Matej Zagar, 14. Adrian Woźniak, 15. Michał Gruchalski.

Unia: 1. Nicki Pedersen, 2. Artur Mroczka, 3. Peter Kildemand, 4. Jakub Jamróg, 5. Kenneth Bjerre, 6. Patryk Rolnicki, 7. Kacper Konieczny.