Przełamana seria ośmiu porażek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Przełamana seria ośmiu porażek

W ostatniej serii rundy zasadniczej Orlen Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów pokonali na wyjeździe 27-26 (14-11) Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Podopieczni trenera Marcina Janasa przełamali tym samym serię ośmiu kolejnych ligowych porażek i zdobyli pierwsze w tym roku punkty w Orlen Superlidze. Wygrana ta pozwoliła „Jaskółkom” na zakończenie rundy zasadniczej na dziesiątym miejscu.

Mecz PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

W 3 min po dwóch trafieniach Michała Słupskiego i golu Jakuba Adamskiego nasz zespół prowadził 3-1. Cztery minuty później po dwóch z rzędu trafieniach Dzmitrya Smolikaua, przewaga tarnowian wzrosła natomiast do trzech trafień (5-2). W 11 min było wprawdzie 4-5, ale po kwadransie gry i bramkowej akcji Pawła Podsiadły, Grupa Azoty Unia wygrywała 8-5. Jeszcze w 18 min po rzucie karnym Vladyslava Parovinchaka tarnowianie prowadzili 9-7. Stracili jednak trzy bramki z rzędu i w 21 min po akcji Pawła Kowalskiego na tablicy pojawił się rezultat 10-9. Końcówka pierwszej połowy należała zdecydowanie do gości. Ostatnie siedem minut pierwszej odsłony wygrali oni 4-0 i po trafieniu Przemysława Mrozowicza zeszli do szatni z trzybramkową przewagą.

Chwilę po wznowieniu gry po przerwie i akcji Dzmitrya Smolikaua wzrosła ona do czterech „oczek” (15-11), ale w 36 min Filip Surosz doprowadził do remisu 15-15. Do końca meczu, gra miała już bardzo wyrównany przebieg i żadnej z drużyn nie udało się w tym fragmencie spotkania uzyskać przewagi większej niż jednobramkowa. Zdecydowanie częściej na prowadzeniu byli jednak tarnowianie, podopieczni trenera Michała Matyjasika prowadzili tylko raz – w 45 min po kolejnym trafieniu Filipa Surosza notowano wynik 19-18. Decydująca o wygranej bramka padła w ostatniej minucie, a uzyskał ją rzutem z dystansu Przemysław Mrozowicz. Ostatnia akcja należała do miejscowych, rzut Stanisława Makowiejewa był jednak nieskuteczny.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Jakub Wysocki – Vladyslav Parovinchak 6, Jakub Adamski 5, Dzmitry Smolikau 5, Aliaksandr Bushkou 2, Przemysław Mrozowicz 2, Paweł Podsiadło 2, Jakub Sikora 2, Michał Słupski 2, Korneliusz Małek 1, Albert Sanek, Jakub Tokarz.

***

Teraz tarnowian czeka walka o miejsca 9-14. Rozgrywki rundy spadkowej rozpoczną się już podczas najbliższego weekendu. „Jaskółki” w pierwszej serii, w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 18 zmierzą się w Arenie „Jaskółka” Tarnów z Zagłębiem Lubin. Także dwa następne spotkania nasz zespół rozegra przed swoją publicznością – w sobotę 13 kwietnia o godz. 18 zmierzy się z Piotrkowianinem, a w piątek 19 kwietnia o godz. 18 z Energą Wybrzeże Gdańsk. Dwa ostatnie mecze „Jaskółki” rozegrają na wyjazdach – w sobotę 27 kwietnia zagrają w Legionowie, a w sobotę 11 maja w Opolu.