Porażka żużlowców na inaugurację KLŻ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka żużlowców na inaugurację KLŻ

Na inaugurację rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej, Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z Ultrapur Startem Gniezno. Niedzielny pojedynek zakończył się porażką „Jaskółek” 41-49.

Mecz drugiej ligi żużlowej: Grupa Azoty Unia Tarnów - Ultrapur Start Gniezno

Początek spotkania nie zapowiadał nic miłego dla „Jaskółek” dwa pierwsze biegi gospodarze wygrali bowiem podwójnie, a po pierwszej serii startów prowadzili 18-6. Na ostatnim okrążeniu drugiego wyścigu doszło do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji. Jan Heleniak po ataku na Jędrzeja Chmurę nie opanował bowiem motocykla i przejechał przez murawę, o mało nie przewracając jednego z wirażowych. Z kolejnego wyścigu wykluczony został natomiast Timo Lahti, który spowodował upadek Kevina Fajfera.

Kolejne dwa biegi zakończyły się wygranymi tarnowian 4-2, a w wyścigu siódmym, Timo Lahti zostawił w pokonanym polu parę Casper Henriksson – Hubert Łęgowik. Po drugiej serii startów dystans dzielący oba zespoły zmalał więc do ośmiu „oczek” (25-17).

W ósmej gonitwie, po pierwsze tego dnia zwycięstwo sięgnął Adrian Cyfer. Dla odmiany, dobrze spisujący się do tej pory Marko Lewiszyn musiał uznać wyższość - jadącego jako rezerwa za Kevina Woelberta – Mikołaja Czapli i przyjezdni po raz trzeci wygrali 4-2, co pozwoliło im na zmniejszenie strat do sześciu punktów (27-21). Po dziesięciu wyścigach gnieźnianie znów prowadzili jednak różnicą ośmiu "oczek" (34-26). Po remisowym wyścigu dziewiątym, w kolejnym Timo Lahti uległ bowiem Samowi Mastersowi, a Jan Heleniak nie sprostał Kevinowi Fajferowi.

Wynikami 4-2 dla Ultrapur Start Gniezno zakończyły się również kolejne dwa biegi i na trzy wyścigi przed końcem gospodarze wygrywali 42-30. W tym momencie tarnowianie praktycznie stracili więc szansę na zwycięstwo, a chcąc myśleć o zdobyciu punktu musieli do końca meczu wygrywać podwójnie. W biegu trzynastym udało im się wykonać plan, Adrian Cyfer i Timo Lahti pokonali bowiem Caspra Henrikssona i Kevina Woelberta.

Już pierwszy bieg nominowany przechylił jednak szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. Timo Lahti i Adrian Cyfer wywalczyli bowiem tym razem tylko dwa punkty, Fin uległ Casprowi Henrikssonowi, a Adrian Cyfer przyjechał jako ostatni, wyprzedzony jeszcze przez Kevina Fajfera. Na zakończenie, po drugie tego dnia zwycięstwo sięgnął Marko Lewiszyn, w pokonanym polu zostawiając Huberta Łęgowika, Timo Lahtiego i Sama Mastersa.

W tarnowskim zespole zawiódł David Bellego. Bardzo słabo zaprezentowali się także juniorzy. Zdobyli oni zaledwie jeden „obowiązkowy” punkt, przy 11 punktach juniorskiej formacji z Gniezna.

***

Ultrapur Start: Hubert Łęgowik 10+1 (3,1*,3,1,2), Casper Henriksson 9 (3,2,0,1,3), Sam Masters 10+1 (2*,2,3,3,0), Kevin Fajfer 8 (3,0,1,3,1), Kevin Woelbert 1 (1,w,-,0), Jędrzej Chmura 3+1 (2*,1,0), Mikołaj Czapla 8 (3,2,2,1).

Unia: David Bellego 5+1 (1,3,1*,0,-), Daniel Jeleniewski 7 (2,1,2,2), Adrian Cyfer 7(0,1,3,3,0), Marko Lewiszyn 11 (2,3,1,2,3), Timo Lahti 10+1 (w,3,2,2*,2,1), Jan Heleniak 0 (w,d,0), Miłosz Grygolec 1 (1,0,0).

Zdjęcie ilustracyjne