Porażka koszykarek Pałacu w Raciborzu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka koszykarek Pałacu w Raciborzu

W drugim meczu finału „B” (rywalizacja o miejsca 9-12) drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyły się w Raciborzu z tamtejszym RKK AZS. Grające w siedmioosobowym zaledwie składzie tarnowianki przegrały to spotkanie różnicą dwudziestu pięciu punktów.

Już pierwsza kwarta środowego pojedynku pokazała, że o punkty w Raciborzu łatwo podopiecznym trenera Mariusza Siedlika nie będzie. W początkowych dziesięciu minutach gospodynie zdobyły bowiem dokładnie dwa razy więcej punktów od tarnowianek, kończąc tę odsłonę z jedenastopunktową przewagą. Druga kwarta również należała wyraźnie do koszykarek z Raciborza i do przerwy prowadziły one już 45-24.

W drugiej połowie gra miała zdecydowanie bardziej wyrównany charakter, cały czas utrzymywało się jednak wyraźne prowadzenie miejscowych. Trzecia kwarta zakończyła się remisowo i zawodniczki RKK AZS wygrywały po trzydziestu minutach 59-38. W ostatniej „ćwiartce” powiększyły natomiast dzielący oba zespoły dystans o cztery punkty, zwyciężając ostatecznie 76-51 (22-11, 23-13, 14-14, 17-13).

Jutro, w sobotę 27 stycznia, o godz. 16 tarnowianki w kolejnym ligowym meczu zagrają w hali przy ul. Gumniskiej z ISWJ Wisła, z którym dwa tygodnie temu wygrały na wyjeździe 90-80.

MKS Pałac Młodzieży: Julia Świętochowska 13, Julia Węglarz 10, Paulina Liszka 9, Sylwia Siedlik 8, Martyna Kolbusz 4, Weronika Skrabacz 4, Gabriela Boguszewska 3.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski