Na koniec rundy z ŚKPR Świdnica - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Na koniec rundy z ŚKPR Świdnica

Na zakończenie pierwszej rundy spotkań o mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z ŚKPR Świdnica. Początek meczu w sobotę o godz. 16.

Świdniczanie zajmują aktualnie siódme miejsce w tabeli, do klasyfikowanej na drugiej pozycji „siódemki” z Tarnowa tracąc siedem punktów. W ostatnim czasie spisują się bardzo dobrze. Wystarczy powiedzieć, że podobnie jak SPR PWSZ rozstrzygnęli na swoją korzyść pięć ostatnich meczów (wliczając w to pojedynek z zespołem z Oławy, którego rezultat został anulowany). Seria ta rozpoczęła się od domowej wygranej 30-28 z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Potem ŚPKR wygrał w Oławie, rozstrzygając na swoją korzyść także trzy kolejne spotkania: u siebie z Viretem CMC Zawiercie (30-26) i z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski (40-36) oraz na wyjeździe z ASPR Zawadzkie (32-31). Wygrana w Zawadzkiem dała „siódemce” ze Świdnicy jedyne do tej pory punkty wyjazdowe, pozostałe dwadzieścia „oczek” zdobyła ona we własnej hali, w której przegrała tylko z MKS Wieluń (26-34).

Najwięcej dotychczas bramek dla ŚKPR zdobył rozgrywający Kamil Rogaczewski, który z dorobkiem 69 trafień zajmuje miejsce na początku drugiej dziesiątki klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Pod względem ilości zdobytych bramek niewiele ustępują mu: skrzydłowy Przemysław Borszowski – 62 gole oraz obrotowy Konrad Cegłowski – 58 trafień.

Świdniczanie dzięki zajęciu w poprzednich rozgrywkach drugiego miejsca w dolnośląskiej grupie drugiej ligi, po rocznej przerwie powrócili na zaplecze superligi. Z „siódemką” z Tarnowa po raz ostatni grali jednak w sezonie 2014/15, w następnym sezonie trafili bowiem do grupy „A” pierwszej ligi. Wówczas oba mecze zakończyły się sukcesem szczypiornistów z Tarnowa, którzy w Świdnicy wygrali 27-26, a we własnej hali 20-18. W poprzednich czterech pierwszoligowych meczach tych drużyn częściej górą byli jednak świdniczanie. W sezonie 2012/13 wygrali oba spotkania (36-29 u siebie oraz 31-27 na wyjeździe), w kolejnych rozgrywkach zwyciężyli natomiast w Świdnicy 28-27, aby w Tarnowie przegrać 26-42.

Zdobywcy bramek dla SPR PWSZ Tarnów

88 – Michał Kubisztal