Medale i rekordy pływaczek Delfina - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Medale i rekordy pływaczek Delfina

Udany początek sezonu zanotowały pływaczki Delfina Tarnów: Amelia Marek i Patrycja Szczerba, rywalizujące podczas weekendu w zawodach w Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej.

Podczas rozegranych w sobotę w Oświęcimiu zawodów Grand Prix Małopolski - Puchar Wszechstronności Stylowej, czternastoletnia Amelia Marek z wynikiem 2957 pkt. triumfowała w klasyfikacji generalnej zawodniczek w wieku 14-15 lat, zdobywając równocześnie trzecie miejsce w kategorii open. Podopieczna trenera Michała Kacera, triumfowała w wyścigach na 100 metrów stylem dowolnym – 58.36 s, 100 metrów stylem klasycznym – 1:14.11 min i 100 metrów stylem motylkowym – 1:03.41 min. Na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym sklasyfikowana została na czwartej pozycji – 1:08.37 min, a rywalizację w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym zakończyła na siódmym miejscu – 5:13.15 min. We wszystkich startach, Amelia Marek poprawiła rekordy życiowe, a w wyścigu stylem motylkowym ustanowiła rekord okręgu małopolskiego.

Dotychczasowe najlepsze osiągnięcia poprawiła także dwunastoletnia Patrycja Szczerba, startująca w niedzielę w Suchej Beskidzkiej w zawodach Pucharu Wszechstronności Stylowej dla zawodniczek i zawodników w wieku 10-12 lat. Reprezentantka tarnowskiego Delfina najlepiej zaprezentowała się w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym, w którym z rezultatem 2:38.30 min zajęła drugą pozycję. Medalową trzecią lokatę zapewniła sobie także w rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym – 30.10 s, a tuż za podium sklasyfikowana została w wyścigach na 100 metrów stylem klasycznym (czwarte miejsce – 1:23.91 min) i 50 metrów stylem motylkowym (piąta lokata – 34.16 s). Podopieczna trenera Michała Kacera pływała także w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym, w którym z czasem 1:19.73 min zajęła dwunastą lokatę. W klasyfikacji generalnej dwunastolatek, Patrycja Szczerba z rezultatem 1999 pkt. sklasyfikowana została na trzecim miejscu.

Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski