Koszykarki Pałacu zagrają w Kórniku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu zagrają w Kórniku

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów poznały rywalki, z którymi w dniach 10-12 maja przyjdzie im zmierzyć się w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski młodziczek U-13. Podopieczne trenerów Jacka Falkowskiego i Pawła Michalika trafiły do grupy pierwszej, która swoje mecze rozgrywać będzie w Kórniku.

Młodziczki (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W pierwszym meczu tarnowianki zmierzą się z gospodyniami turnieju, MUKS Poznań. Poznanianki są mistrzyniami ligi wielkopolskiej, którą zakończyły z kompletem czternastu zwycięstw. Bez porażki skończyły również ćwierćfinałowy turniej w Elblągu, w którym rozgromiły 108-29 Wisłę Kraków oraz pokonały: MUKS Supravis Bydgoszcz (54-42) i Energę MKS Truso Elbląg (89-50).

W sobotę młode koszykarki Pałacu zagrają z Eneą AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Ekipa ta to aktualne mistrzynie ligi dolnośląsko-lubelskiej, które tytuł ten wywalczyły odnosząc w czternastu meczach czternaście zwycięstw. W rozgrywanym przed swoją publicznością turnieju ćwierćfinałowym, zajęły natomiast drugie miejsce, pokonując 97-55 TRS Siłę Ustroń i 75-43 MOSiR Bochnia oraz przegrywając 68-77 z Liderem Biofarm Swarzędz.

Ostatnim, niedzielnym, rywalem tarnowianek będzie Zagłębie Sosnowiec. Sosnowiczanki w rozgrywkach ligi opolsko-śląskiej odniosły dziewięć zwycięstw i doznały trzech porażek (w tym jednej walkowerem), co dało im tytuł mistrzowski. W odbywającym się w Sosnowcu turnieju ćwierćfinałowym, zanotowały natomiast komplet wygranych, kolejno pokonując DFDS Pantery Szubin (82-41), AK Kusy Łomianki (94-69) i Bogdankę AZS UMCS Lublin (94-48).

Fot. fb Imprezowy Region