Koszykarki Pałacu nie sprostały krakowiankom - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarki Pałacu nie sprostały krakowiankom

Pierwszy mecz o mistrzostwo drugiej ligi kobiet rozegrały koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Tarnowianki zmierzyły się w hali przy ul. Gumniskiej z Wisłą Can-Pack II Kraków. Niestety krakowianki okazały się zbyt wymagającymi przeciwniczkami i spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych trenerów Mariusza Siedlika i Pawła Michalika 45-83 (11-14, 12-23, 14-26, 8-20).

Początek pojedynku należał do gospodyń, które w 3 min po rzucie wolnym Pauliny Liszki prowadziły 8-2. Rywalki szybko odrobiły jednak te straty i pięć minut później było już 12-10 dla ekipy z Krakowa, która w końcówce pierwszej kwarty nieznacznie powiększyła jeszcze dzielący oba zespoły dystans.

Między 12 a 14 minutą krakowianki zdobyły trzynaście punktów z rzędu, nie tracąc żadnego i wyszły na prowadzenie 30-13. W końcówce pierwszej połowy dzięki skutecznej grze Aliny Kłosowicz, tarnowianki odrobiły część strat i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 23-37.

Druga połowa znów rozpoczęła się od dominacji przyjezdnych i w 23 min krakowianki wygrywały 49-24. Pięć minut później, po trafieniu Pauliny Liszki i dwóch celnych rzutach Sylwii Siedlik było 34-55, po trzech kwartach notowano natomiast wynik 37-63.

W ostatniej części meczu pierwsze sześć punktów dla tarnowianek zdobyła najskuteczniejsza na parkiecie, Alina Kłosowicz. Po trzecim jej trafieniu, w 35 min na tablicy pojawił się rezultat 43-74. Do końca spotkania krakowianki zdobyły jeszcze dziewięć punktów, na co gospodynie odpowiedziały jedynie trafieniem Martyny Kolbusz.

MKS PM Tarnów – Wisła Can-Pack II Kraków 45-83 (11-14, 12-23, 14-26, 8-20)

MKS PM Tarnów: Alina Kłosowicz 23, Julia Świętochowska 6, Sylwia Siedlik 4, Roksana Skrabacz 4, Paulina Liszka 3, Martyna Kolbusz 2, Julia Węglarz 2, Gabriela Bartoszewska 1, Weronika Skrabacz 0.