Kolejny beniaminek na drodze siatkarek Grupy Azoty PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejny beniaminek na drodze siatkarek Grupy Azoty PWSZ

W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo pierwszej ligi, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zagrają w Częstochowie, a nie jak pierwotnie przewidywał terminarz przed swoją publicznością. Ich rywalem będzie beniaminek, Galeria Jurajska Częstochowianka. Początek spotkania w sobotę o godz. 19.

W poprzednim sezonie, częstochowianki zakończyły rywalizację w rundzie zasadniczej trzeciej grupy drugiej ligi na drugim miejscu, wygrywając siedemnaście z dwudziestu spotkań. W pierwszej rundzie play-offu wyeliminowały Polonię Świdnica, w trzech meczach tracąc jednego tylko seta. W drugiej zwyciężyły natomiast w czterech grach PLKS Pszczyna (przegrywając jedno spotkanie u siebie, a oba pojedynki w Pszczynie wygrywając po pięciosetowej walce).

W półfinałowym turnieju o awans do pierwszej ligi, siatkarki z Częstochowy wykorzystały atut gry w swojej hali. Pokonały 3-0 Spójnię Stargard oraz 3-1 UKŻPS Coccodrillo Kościan i mimo porażki 2-3 z Olimpią Jawor zakończyły zawody na pierwszej pozycji. W finale rozegranym w Nowym Dworze Mazowieckim, na inaugurację przegrały wprawdzie w trzech setach z SAN-Pajda Jarosław, w kolejnych meczach pokonały jednak 3-0 UKŻPS Coccodrillo Kościan i 3-1 NOSiR Dwór Mazowiecki, z drugiego miejsca zapewniając sobie awans do pierwszej ligi.

Przed sezonem w składzie beniaminka zaszły duże zmiany personalne. Ze składu, który wywalczył awans pozostało tylko pięć zawodniczek. Do drużyny dołączyło natomiast osiem nowych siatkarek: atakujące – Oliwia Sieradzka (Joker Mekro Energoremont Świecie) i Wiktoria Szumera (PLKS Pszczyna), libero Julia Gierczyńska (Szamotulanin Szamotuły), przyjmujące – Hanna Łukasiewicz (Budowlani Toruń) i Malwina Stroińska (AZS Politechniki Śląskiej Gliwice), dobrze znana z występów w Tarnowie rozgrywająca Aleksandra Stachowicz (Budowlani Toruń) oraz środkowe – Magdalena Ociepa (Joker Mekro Energoremont Świecie) i Emilia Oktaba (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Do zmiany doszło również na trenerskiej ławce zespołu z Częstochowy. Nowym szkoleniowcem został były 306-krotny reprezentant Polski, Andrzej Stelmach, któremu w pracy pomaga dotychczasowa trenerka, Agata Krzyczmonik.

Dla częstochowianek będzie to pierwszy po awansie ligowy mecz przed swoją publicznością. W pierwszej kolejce zmierzyły się bowiem na wyjeździe z Jokerem Mekro Energoremont Świecie – przegrywając 2-3 - a tydzień temu pauzowały.