Jutro kolejny mecz piłkarzy Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Jutro kolejny mecz piłkarzy Unii

Już jutro (piątek 15 marca) kolejny mecz rozegrają trzecioligowi piłkarze Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 18 spotkaniu dwudziestej pierwszej kolejki, „Jaskółki” zagrają na wyjeździe z KS Wiązownica.

Piłka do piłki nożnej

Drużyna z województwa podkarpackiego klasyfikowana jest aktualnie na trzynastej pozycji, czyli cztery pozycje za Unią. W dotychczasowych meczach odniosła sześć zwycięstw, zanotowała pięć remisów oraz doznała dziewięciu porażek. Ma przy tym bardzo zbliżony dorobek pojedynków domowych i wyjazdowych. W dziesięciu spotkaniach na swoim boisku piłkarze z Wiązownicy zdobyli bowiem 11 „oczek”, a dziesięciu wyjazdów przywieźli ich 12.

W dwóch tegorocznych spotkaniach ligowych najbliższy rywal Unii zdobył tylko jeden punkt. Na inaugurację przegrał bowiem u siebie 1-4 z Orlętami Radzyń Podlaski, a tydzień temu zremisował na wyjeździe 3-3 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Warto przy tym podkreślić, że gracze z Wiązownicy w oby tych meczach wydatnie pomogli rywalom aż trzykrotnie trafiając do własnej bramki (dwa razy z Orlętami, raz z KSZO 1929).

Pierwszy w tym sezonie mecz pomiędzy „jedenastkami” z Wiązownicy i Tarnowa, po bardzo emocjonującej końcówce przyniósł podział punktów.  Do przerwy po bramce zdobytej w 44 min przez Rafała Michalika, na Stadionie-Miejskim w Tarnowie-Mościcach prowadzili goście. W 85 min do remisu doprowadził Dominik Wardzała. W odpowiedzi na trafienie z rzutu karnego Macieja Toni (89 min), w ostatniej minucie na listę strzelców wpisał się natomiast Oliwier Soprych i spotkanie zakończyło się remisem 2-2 (0-1).