Drugi bezbramkowy remis Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Drugi bezbramkowy remis Tarnovii

Dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki, tak przedstawiają się „świąteczne” wyniki tarnowskich drużyn występujących w seniorskich ligach piłki nożnej.

Piłka do piłki nożnej

Z trzecią w tej rundzie porażką pogodzić musieli się piłkarze trzecioligowej Unia Tarnów. „Jaskółki” w wyjazdowym spotkaniu przegrały 0-1 (0-0) z Orlętami Radzyń Podlaski. Jedyna bramka padła w 66 min z rzutu karnego, wykorzystanego przez Mateusza Chyłę. Po dwudziestu trzech kolejkach, Unia zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce.

W siedemnastej kolejce wschodniej grupy piątej ligi, nasze zespoły zanotowały wszystkie możliwe rozstrzygnięcia. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli piłkarze Metalu Tarnów, którzy grając na wyjeździe pokonali 2-0 (0-0) Dunajec Nowy Sącz. Wynik spotkania otworzył w 68 min Damian Wolański, druga bramka padła dziesięć minut później po strzale Damiana Chudyby. Tarnowianie zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli, tracąc tylko punkt do plasujących się na trzeciej pozycji rezerw Sandecji Nowy Sącz.

Tarnovia zanotowała drugi na wiosnę bezbramkowy remis. Tym razem w wyjazdowym meczu podzielili się punktami z GKS Gromnik, co zepchnęło ich na ósme miejsce w tabeli.

Trzeci z naszych piątoligowców, Unia II Tarnów w meczu rezerw, bardzo wyraźnie, bo 0-5 (0-5) uległ na wyjeździe, wzmocnionej kilkoma drugoligowcami, Sandecji II Nowy Sącz. Hat-trick w tym meczu zanotował kapitan sądeckiego zespołu, Dawid Salamon, pokonując Jakuba Strzałkę w 25, 32 i 44 min. Tarnowski bramkarz skapitulował również po strzałach Marcinho (18 min) oraz Kacpra Talara (41 min). Tarnowianie nadal zajmują w tabeli przedostatnią, piętnastą lokatę.

W klasie „A”, grająca w roli gospodarza na boisku w Lisiej Górze, Iskra Tarnów, pokonała 3-2 (1-1) Zgłobice, dzięki czemu awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Gospodarze objęli prowadzenie w 18 min po strzale Bartłomieja Jarmuły. W 32 min do remisu doprowadził Jerzy Gromadzki. Na początku drugiej połowy (52 min) drugą bramkę dla Iskry strzelił Igor Janikowski, a pół godziny później prowadzenie gospodarzy podwyższył Patryk Krawiec. Wynik meczu ustalił w 85 min Tomasz Barczak.