Zapowiedzi weekendowe - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zapowiedzi weekendowe

Podczas weekendu nie zabraknie jak zwykle emocji sportowych, tym razem także na poziomie pierwszoligowym. Będzie można również potańczyć, posłuchać piosenki aktorskiej czy też muzyki klasycznej. Miłośników dobrego kina zapraszamy natomiast na kolejny film z cyklu Cinemarzenie.

Piątek

O godz. 18 w Sali Lustrzanej odbędzie się recital „Kontrabasiści dla Tadeusza”. Będzie to kolejny z cyklu koncertów charytatywnych „Kontrabasiści dla…”, a wystąpią w nim Artur Łukasik – kontrabas oraz Joanna Błażej-Łukasik – fortepian.

W Centrum Sztuki Mościce wystąpi aktorka teatralna, filmowa oraz wokalistka, Katarzyna Żak. W programie recitalu „Bardzo śmieszne piosenki” znajdą się piosenki do tekstów Mariana Hemara, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Piotra Bukartyka, Artura Andrusa oraz Andrzeja Poniedzielskiego. Początek o godz. 19.

Amatorów stand-up zapraszamy do piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury na nowy program człowieka trojga imion, z czego jedno jest nazwiskiem, czyli Marcina Zbigniewa Wojciecha (wstęp tylko dla dorosłych). Pierwszy w tym roku wieczór stand-up w TCK rozpocznie się o godz. 19.

Sobota

Kolejny mecz przed własną publicznością rozegra druga drużyna kadetów „B” MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 11.30 pojedynku tarnowianie zmierzą się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z STK Nowy Sącz.

Po raz pierwszy w tym roku przed własną publicznością zaprezentują się piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Wicelider grupy „B” pierwszej ligi zagra w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z ŚKPR Świdnica. Początek spotkania o godz. 16.

Również o godz. 16, przedostatni już w tym sezonie mecz rozegrają drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W hali przy ul. Gumniskiej zmierzą się one z ISWJ Wisła.

Centrum Sztuki Mościce zaprasza na „Fajfy” w rytmie złotych przebojów pod hasłem „Chodź potańczyć”. Przedsięwzięcie to nawiązuje do tradycji wieczorków tanecznych sprzed lat organizowanych w Domu Kultury Zakładów Azotowych. Rozpoczynającą się o godz. 17 zabawę poprowadzą Krzysztof Borowiec i Ryszard Stankowski.

O godz. 18 rozpoczną się emocje związane z siatkówką. O tej właśnie porze w hali I Liceum Ogólnokształcącego rozpocznie się bardzo istotny dla układu tabeli pierwszej ligi małopolskiej kobiet pojedynek pomiędzy UKS Jedynka Tarnów, a Bronowianką Kraków.

Godzinę później, czyli o godz. 19, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zaprezentują się natomiast siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W meczu, którego stawką będzie piąta pozycja w tabeli pierwszej ligi rywalem tarnowianek będzie Enea Energetyk Poznań.

Niedziela

Na godz. 13.30 zaplanowano początek spotkania koszykarskiej klasy chłopców, w którym drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów zagra w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z MKS Gorlice.

W ramach cyklu Cinemarzenie, o godz. 16 w kinie „Marzenie” wyświetlony zostanie brytyjska tragikomedia „Party”. Jest to historia siódemki przyjaciół, którzy spotykają się na przyjęciu w małym mieszkaniu. Wszystko wymyka się spod kontroli, gdy zamknięci na małej przestrzeni i doprowadzeni do skrajności bohaterowie ujawniają swoje kłamstwa i lęki.