Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego etap II - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności atrakcji przyrodniczych i kulturowych subregionu tarnowskiego poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

Projekt realizowany jest w partnerstwie, którego liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna, a partnerami gminy: Borzęcin, Ciężkowice, Czchów, Iwkowa, Pleśna, Powiat dąbrowski oraz miasto Tarnów.

Na terenie Gminy Miasta Tarnowa realizowane jest zadanie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Tarnowie:

Zakres zadania obejmuje: budowę budynku na potrzeby Centrum Aktywnego Wypoczynku, budowę parkingu na 18 miejsc parkingowych, budowę drogi rowerowej o szerokości 4,0 m i powierzchni 6.870,80 m2, dostosowaną jako trasa typu MTB, budowę chodników i placów, budowę ogrodzenia, budowę małej architektury, przebudowę skarpy i schodów, budowę infrastruktury technicznej (oświetlenie terenu i monitoring, sieć elektroenergetyczną, wodociągową, gazową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, zakup i montaż siłowni zewnętrznej).

Okres realizacji: 01.11.2016-31.12.2018

Całkowita wartość projektu:  6 503 573,14 zł

Wartość dofinansowania: 3 921 717,51 zł

Wartość projektu w części dotyczącej Gminy Miasta Tarnowa 1 730 619,19 zł

Dofinansowanie części dotyczącej Gminy Miasta Tarnowa: 949 730,36 zł (67,50% kosztów kwalifikowalnych)

Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów – spr).

Dodatkowe informacje na temat projektu dostępne są na stronie www.lot.tarnow.pl

Chcesz wiedzieć więcej na temat powstających w subregionie tarnowskim przedsięwzięć ?

Już dziś zapisz się do newsletteru na stronie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej i bądź na bieżąco informowany o wydarzeniach w ramach powstającej infrastruktury.