Weekend pod znakiem tańca, muzyki i sportu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Weekend pod znakiem tańca, muzyki i sportu

Podczas najbliższego weekendu w mieście nie zabraknie emocji dla kibiców sportowych, zwłaszcza dla tych pasjonujących się halowymi dyscyplinami sportu (coś dla siebie znajdą jednak również amatorzy piłki nożnej i żużla). Swojemu hobby poświęcić będą się mogli także miłośnicy tańca, zarówno współczesnego, jak i towarzyskiego. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników różnego rodzaju muzyki.

Piątek

Jeszcze dzisiaj o godz. 19.30, w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert grupy „3”, w skład której wchodzą Piotr Żaczek, Damian Niewiński i Norbert Pajek. Zespół łączy w sobie elementy muzyki progresywnej, jazzu, żywiołowych improwizacji, a także nieparzystych rytmów.

Sobota

Hala przy ul. Krupniczej gościć będzie uczestników XXVIII Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa „Klasa – Leliwa 2017”. Rywalizacja na tanecznym parkiecie odbywać będzie się w czterech blokach, rozpoczynających się o godz. 9.30, 12.30, 15.30 i 18.30.

O godz. 10, w hali Szkoły Podstawowej nr 8 (ul. Bitwy pod Studziankami) zainagurowany zostanie turniej klasy dziewcząt w piłce ręcznej. Rywalkami „siódemki” MKS PM MPEC Tarnów będą w nim zespoły SPR I Olkusz, SPR II Olkusz oraz Kusego Kraków.

W hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach odbędzie się mecz o mistrzostwo koszykarskiej klasy młodzików pomiędzy MUKS 1811 Unią Tarnów, a Koroną Kraków. Początek spotkania o godz. 11.30.

Na godz. 13 kibiców koszykówki zapraszamy natomiast do hali przy ul. Gumniskiej, gdzie rozegrany zostanie mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS PM Tarnów – Contimax MOSiR Bochnia.

Rada Osiedla Starówka zaprasza na Święto Osiedla Starówka. Rozpocznie się ono o godz. 13 od gry miejskiej „Poznaj Tarnowską Starówkę”. O godz. 15 nastąpi odsłonięcie muralu przedstawiającego fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej (ul. Wałowa 47). Godzinę później na skwerze przy pomniku Józefa Bema rozpocznie się natomiast koncert, w którym wystąpią: Kapela Hanki Wójciak, Legend of Kazimierz i Megitza. Szczegóły tutaj.

Na godz. 15 zaplanowano początek spotkania piłkarskiej klasy okręgowej. Na stadionie przy ul. Warsztatowej, Metal Tarnów zmierzy się z Victorią Koszyce Małe.

O godz. 16, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów rozpoczną swój pojedynek z Czuwajem Przemyśl. W tej samej hali, o godz. 19 początek pojedynku pierwszej ligi siatkówki kobiet pomiędzy Grupą Azoty PWSZ Tarnów, a Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR.

Także o godz. 16 na pływalni PWSZ rozpocznie się XIII Otwarty Memoriał Pływacki dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Organizatorem Memoriału jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Tarnowie, a udział w nim wziąć mogą wszyscy amatorzy pływania.

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Klikowskiej odbędzie się koncert galowy VI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”. Początek o godz. 17. O godz. 18.30 wystąpi gość festiwalu, Viola Brzezińska z zespołem.

Także o godz. 17, w hali I Liceum Ogólnokształcącego rozegrany zostanie mecz siatkarskiej pierwszej ligi małopolskiej kobiet pomiędzy UKS Jedynka Tarnów, a Wisłą Kraków.

Na godz. 19 zapraszamy do Teatru im. Ludwika Solskiego wszystkich miłośników tańca współczesnego. W ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta” zaprezentuje się niemiecki teatr tańca z Giessen z spektaklem „Small memories”. Więcej tutaj.

Niedziela

O godz. 13 na boisku Iskry Tarnów w Tarnowie-Krzyżu odbędzie się mecz piłkarskiej klasy „B”, w którym gospodarze zmierzą się z Błękitnymi Tarnów.

Na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach odbędą się ostatnie w tym roku zawody żużlowe w naszym mieście - Memoriał Krystiana Rempały. Początek turnieju o godz. 15.30. Szczegóły tutaj.

W Teatrze im. Ludwika Solskiego dalszy ciąg 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta” – przedstawienie „REM” z udziałem pierwszych solistów Polskiego Baletu Narodowego. Rozpoczęcie o godz. 19.