Weekend pod znakiem sportu, muzyki i fotografii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Weekend pod znakiem sportu, muzyki i fotografii

Podczas rozpoczynającego się właśnie weekendu nie zabraknie emocji dla amatorów sportu. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy fotografii oraz różnego rodzaju muzyki, a w Parku Piaskówka odbędzie się rodzinne spotkanie „Świętujemy Niepodległą”.

Piątek

Jeszcze dzisiaj zapraszamy do Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, gdzie o godz. 17 rozpocznie się spotkanie w ramach cyklu „Galeria Jednego Obiektu”, poświęcone pługowi Wincentego Witosa.

O godz. 18 w hali I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się mecz siatkówki pierwszej ligi małopolskiej kobiet pomiędzy UKS Jedynka Tarnów, a Treflem Proxima II Kraków.

Również o godz. 18, w Tarnowskim Centrum Kultury rozpocznie się wernisaż prac laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2017. Wernisaż poprzedzi spotkanie (o godz. 16.30) z Karoliną Jonderko i Michałem Stańczykiem, autorami zdjęć, które znalazły się na wystawie. Zdjęcia oglądać można do 15 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty w godz. 10-17.

Trwa jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu „Tarnów Jazz Contest 2017”. Dziś jazzowe klimaty rozbrzmiewać będą w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Tam też odbędzie się dzisiaj pierwszy wieczór w kanonie hołdów dla klasyków jazzu „Tribute to Thelonious Monk”. Tego wybitnego artystę upamiętnią Reggie Moore i czołowi polscy pianiści: Joachim Mencel, Wojciech Groborz, Leszek Kułakowski oraz Big Contest Band. Dodatkową atrakcją rozpoczynającego się o godz. 19 jazzowego wieczoru będzie pokaz multimedialny z cyklu „W setną rocznicę urodzin… Thelonious Monk”.

Sobota

W sobotnie przedpołudnie, w hali Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Bitwy pod Studziankami, odbędą się dwa mecze piłki ręcznej. O godz. 10 młodziczki MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zmierzą się z Kusym I Kraków, o godz. 11.30 młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zagrają z Piastem Skawina.

W hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozegrane zostaną zawody Pucharu Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. W godz. 9.30 – 12 odbędzie się trening i runda eliminacyjna, zmagania finałowe rozpoczną się o godz. 12.30.

W samo południe w Parku Piaskówka rozpocznie się, trwające do godz. 16, rodzinne spotkanie „Świętujemy Niepodległą”. W jego programie znajdą się m.in. koncert orkiestry dętej Zakładów Azotowych, występ Dominiki Kukułki oraz turniej szachowy. Będzie można również zrobić sobie zdjęcie z Józefem Piłsudskim czy obejrzeć wystawę pocztówek „Stary Tarnów”. Najmłodsi będą mogli natomiast skorzystać z przejażdżki kucykiem.

O godz. 14 na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach rozpocznie się mecz trzeciej ligi piłki nożnej, w którym Unia Tarnów zmierzy się z Chełmianką Chełm.

Hala Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej gościć będzie również uczestników Pucharu Regionalnego Młodzików i Dzieci – Pucharu Tarnowa 2017 w wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Początek eliminacji o godz. 15, finałów o godz. 17.30.

Niedziela

O godz. 9.30 na parkingu przed Gemini Park nastąpi start do biegu Tarnowska Dyszka. Jego uczestnicy będą mieli do pokonania, wiodącą ulicami Tarnowa, trasę o długości dziesięciu kilometrów z metą również na parkingu przed Gemini Park.

O godz. 11 na stadionie przy ul. Bandrowskiego rozlegnie się pierwszy gwizdek meczu czwartej ligi piłki nożnej kobiet, w którym rywalem drugiej drużyny Tarnovii Tarnów będzie Szreniawa Nowy Wiśnicz.

W tarnowskim teatrze odbędzie się – w dwóch odsłonach, rozpoczynających się o godz. 16 i 18.30 - koncert zaduszkowy, będący hołdem dla twórczości Wojciecha Młynarskiego, Zbigniewa Wodeckiego i Leonarda Cohena. Wystąpią w nim: zespół MONK, kwartet Con Affetto, Piotr Kita, Paweł Mazur, Stanisław Migała, Bartek Rojek i Robert Wypasek.