Sprawdź dach przed zimą! - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sprawdź dach przed zimą!

Kontrola i przegląd techniczny budynku przed sezonem zimowym to obowiązek administratorów budynków – przypomina Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Niezbędne prace warto zlecić możliwie szybko, by zdążyć przed zimą.

Administratorzy i zarządcy nieruchomości powinni obowiązkowo dokonać kontroli bezpieczeństwa użytkowania obiektu przynajmniej dwa razy do roku. W związku z tym każdy budynek powinien przed zimą przejść ocenę stanu technicznego. Taki przegląd jest bezwzględnie konieczny zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z dachem płaskim. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń należy bezzwłocznie zlecić ich naprawę.

Przypomnijmy, że wraz z nadejściem zimy dojdą nowe obowiązki. Obowiązkiem właścicieli i zarządców nieruchomości będzie odśnieżanie dachów budynków ze względów bezpieczeństwa.

(ah)