Rozdajemy wodę - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rozdajemy wodę

Niemal 5 tysięcy butelek wody mineralnej pracownicy urzędu miasta rozdali mieszkańcom w związku z trwającymi upałami. Do pomocy włączyli się również miejscy strażnicy. – Każdy patrol, nawet te rowerowe, ma na wyposażeniu butelki wody mineralnej. Strażnicy wręczają je osobom starszym i dzieciom – relacjonuje Jerzy Pysyk, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Tarnowie.

Woda rozdawana jest dzisiaj (11 sierpnia) od godz. 12 na pl. Sobieskiego. – Spotykamy się z bardzo pozytywnymi reakcjami mieszkańców. Mimo wysokich temperatur, wiele osób spaceruje w godzinach, kiedy upały są najbardziej niebezpieczne. Wówczas łatwo się odwodnić – wyjaśnia Sławomir Barcik z Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego.

Zakup wody mineralnej sfinansowano z budżetu miasta.

(ww)