Pedagodzy z nagrodami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pedagodzy z nagrodami

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej prezydent Tarnowa uhonorował 107 nauczycieli. Nagrody trafiły do pedagogów z tarnowskich szkół, przedszkoli, a także placówek oświatowo-wychowawczych. Na wyróżnienia z budżetu miasta przeznaczono 320 tys. złotych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w przededniu święta nauczyciela, 13 października, w Sali Lustrzanej.

Wśród nagrodzonych znaleźli się nauczyciele tarnowskich placówek oświatowych: szkół podstawowych, liceów, zespołów szkół, przedszkoli, Pałacu Młodzieży, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Tarnowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno – Terapeutycznej i Bursy Międzyszkolnej.

– Jesteście państwo wybitnymi reprezentantami zawodu chyba najbardziej powszechnego, na świecie, na pewno w Polsce. Każdy z was to  fachowiec w swojej dziedzinie. Dziękuję za wasze oddanie młodym Polakom – podkreślał prezydent Roman Ciepiela. – Życzę państwu przede wszystkim wytrwałości, dumy z tego, że jesteśmy nauczycielami. Jesteście ambasadorami Tarnowa jeżeli chodzi o promowanie naszej oświaty – mówiła z kolei Barbara Koprowska, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej, a także nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego.

Nagrodzeni to osoby, które mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami dydaktyczno-wychowawczymi. – W zawodzie pracuję siedem lat. Uważam, że szkoła ma nie tylko kształcić w tym profilu, do którego została powołana, ale także ma rozwijać uczniów. Podejrzewam, że wyróżnienie zawdzięczam debatom oksfordzkim, do których przygotowuję młodzież. Debaty, jak mało która metoda, rozwijają wszechstronnie, młodzież to czuje, dlatego garną się do tego typu przedsięwzięć – tłumaczył Mateusz Olejnik, nauczyciel Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. – Uczę głównie klasy młodsze. Zajmuję się przede wszystkim edukacją teatralną, pracuję z dziećmi w różnym wieku. Zajęcia kształtują osobowość, rozwijają różne uzdolnienia, które później okazują się przydatne nie tylko w szkole. Wyróżnienie zawsze miło otrzymać, ale na pewno nie robimy tego dla nagród – dodała Iwona Kapa, pedagog z SP nr 18.

Swoich kandydatów mogły zgłaszać rady pedagogiczne, dyrektorzy szkół, związki zawodowe. Ostateczna decyzja o tym, komu zostanie przyznane wyróżnienie, należała do prezydenta miasta. Pedagodzy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 3000 zł brutto.

Pełna lista wyróżnionych poniżej:

DECYZJA PREZYDENTA O PRZ.NAGR.2017 r.DEN.doc 68,50 kB

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ