Nowy wóz służy ochotnikom - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nowy wóz służy ochotnikom

Brał już udział w strażackich działaniach, a dziś został uroczyście przekazany druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie i poświęcony. Nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy, którego zakup współfinansowało miasto, zastąpił wysłużone, 25 – letnie auto.

Samochód, który służy ochotnikom od kilku tygodni, to pojazd najnowszej generacji. Jest wyposażony w wyciągarkę hydrauliczną, dzięki której może wydobyć z grząskiego terenu nawet duże, ciężkie auta, w agregat prądotwórczy i kilkumetrowy maszt oświetleniowy, przydatny podczas nocnych i wieczornych akcji. Ma też wnętrze zaprojektowane w taki sposób, że przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana i wygodnie mieści aparaty powietrzne, węże, prądownice oraz pozostały sprzęt pożarniczy.

Auto spełnia wymogi europejskich standardów emisji spalin EURO 6, jest komfortowe w obsłudze i w jeździe, zwiększa też bezpieczeństwo grup operacyjnych. Na jego zakup z miejskiego budżetu Tarnów przeznaczył 260 tysięcy złotych. Pozostałe pieniądze pochodziły z budżetu komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W dzisiejszych uroczystościach w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie uczestniczyli prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, małopolski komendant Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, nadbrygadier Stanisław Nowak, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, starszy brygadier, Piotr Szpunar i Zbigniew Kolak, przewodniczący Rady Osiedla Rzędzin, na którym mieści się siedziba tarnowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród zaproszonych gości byli też między innymi duchowni oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Tarnowie, pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Tarnowa i posłanki ziemi tarnowskiej.

Ochotnicza Straż Pożarna Tarnów – Rzędzin to jedyna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie. W jej skład wchodzi blisko 70 ochotników, w tym 27 czynnych, którzy na co dzień wspierają w działaniach zawodowych strażaków. W ciągu roku ochotnicy interweniują 60-70 razy, wyjeżdżając do różnego rodzaju zdarzeń. Jednostka od 1997 roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

(dm)

TU WIĘCEJ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI