Klikowska Parada Konna 9-10 WRZEŚNIA - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Klikowska Parada Konna 9-10 WRZEŚNIA

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo interesująco dla miłośników koni w Tarnowie. Przez dwa dni w stadninie w Tarnowie-Klikowej odbywać będzie się Klikowska Parada Konna, której towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Tegoroczna Parada zainaugurowana zostanie w sobotę o godz. 10, kiedy to rozpocznie się ocena ponad dziewięćdziesięciu ogierów i klaczy zgłoszonych do wojewódzkich czempionatów rasy śląskiej oraz rasy polski koń zimnokrwisty.

Najwięcej atrakcji organizatorzy, czyli Fundacja „Klikowska Ostoja Polskich Koni” i Małopolski Związek Hodowców Koni, przewidzieli jednak na niedzielę. Uroczyste otwarcie Klikowskiej Parady Konnej i towarzyszącego jej Małopolskiego Pikniku Rybackiego, zaplanowano na godz. 12.30. Potem posłuchać będzie można koncertu Orkiestry Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka, przyjrzeć się manewrom kawalerzystów, władających szablami i lancami, zawodom strażackich sikawek konnych czy też konkursowi powożenia zaprzęgami regionalnymi.

Imprezie towarzyszyć będą: konkursy kulinarno-plastyczne dla dzieci, przejażdżki konne wierzchem i bryczką, pokaz pracy kieratu konnego, występ zespołu „Klikowianie”, degustacja potraw z ryb, parada muszkieterów, konkursy i zabawy szermiercze, pokaz kowalstwa w wykonaniu grupy „Farriers of Małopolska”, aktywne miasteczko strażackie, przeciąganie liny z koniem oraz pokaz szkolenia psów.