„Disco Solski” w Bydgoszczy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

„Disco Solski” w Bydgoszczy

Spektakl muzyczny tarnowskiego teatru "Disco Solski" zagra na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Reprezentacja z naszego miasta zaprezentuje swój spektakl obok teatrów z Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Bydgoski Festiwal Prapremier jest jednym z bardziej prestiżowych Festiwali w Polsce. Jego 16. edycja odbywa się pod hasłem: Nie/chciane Prapremiery. - To przekorna gra słów zawierająca podwójną konotację. Festiwal to propozycja dla spektakli, które przez swoją przynależność gatunkową nie zawsze wpisują się w główny nurt teatru publicznego, czy ogólnopolskie festiwale teatralne. Pomimo to niejednokrotnie reprezentują one walory nieosiągane przez spektakle teatru instytucjonalnego - mówi Łukasz Gajdzis, dyrektor festiwalu i teatru bydgoskiego.

"Disco Solski", którego prapremiera odbyła się w styczniu, do tarnowskiego teatru przyciągnął już blisko cztery tysiące widzów oraz porwał tłumy na tarnowskim rynku, gdzie był prezentowany w ramach Zdearzeń.

Przedstawienie, które powstało w ramach sceny Inicjatyw Aktorskich, to historia o miłości, zazdrości, przyjaźni i innych uczuciach. To siedemnaście  popularnych przebojów disco polo w stylizacjach na blues, jazz, muzykę latynoską, musical, rocka, balladę pop, dubstep i wiele innych, na pozór luźno ze sobą związanych, tworzących opowieść o przeszłości, marzeniach i rezygnacji, a w końcu porozumieniu i przyjaźni.

Na dużej scenie tarnowskiego teatru będzie można zobaczyć go już 27 i 28 października o godz. 18.00 oraz 25 i 26 listopada o godz. 18:00. Rezerwacje i zamówienia tel. 14 6883287, kom. 784-976-025, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

(ah)