Bezpieczny dojazd do szkoły - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bezpieczny dojazd do szkoły

W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 9 na Osiedlu Zielonym powstaje plac, przeznaczony dla rodziców podwożących dzieci na lekcje. Finansowane z miejskiego budżetu prace to odpowiedź na postulaty mieszkańców. - To miejsce bardzo ułatwi dojazd do szkoły, ale przede wszystkim sprawi, że dzieci będą bezpieczniejsze, a to jest najważniejsze – podkreśla Jakub Patuła, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Plac znajdujący się na zapleczu szkoły zostanie utwardzony i przygotowany tak, żeby umożliwić rodzicom postój i bezpieczne wysadzenie dzieci z samochodów, z dala od ruchliwej ulicy Marii Dąbrowskiej, przy której teraz zatrzymują się ich auta. Prace przy utwardzeniu placu będą kosztować nieco ponad 187 tysięcy złotych. Przeznaczone na nie pieniądze pochodzą z budżetu Tarnowa, również działka, na której powstaje plac, jest własnością miasta.

O stworzenie bezpiecznego miejsca w pobliżu szkoły w ubiegłym roku, w imieniu mieszkańców wnioskował do prezydenta miasta radny Stanisław Klimek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. Wniosek poparli radni Osiedla Zielonego i Osiedla Rzędzin. W odpowiedzi prezydent Tarnowa zadeklarował, że miasto dysponuje odpowiednim terenem i że pieniądze na ten cel zostaną zapisane w miejskim budżecie na 2017 rok. Jak mówi dyrektor Jakub Patuła, plac jest bardzo potrzebny, bo szkoła  dysponuje zaledwie trzynastoma miejscami parkingowymi. - Wjazd rodziców z dziećmi na nasz teren jest praktycznie niemożliwy. Teraz to się zmieni, rodzice będą mogli bezpiecznie wysadzić swoje dzieciaki na placu za szkołą, a nie przy ruchliwej ulicy Marii Dąbrowskiej. Będzie bezpiecznie – mówi dyrektor szkoły.

Umowa z wykonawcą prac została już podpisana, firma z Koszyc Wielkich przejęła plac i rozpoczęła roboty przygotowawcze. Prace powinny się zakończyć w listopadzie.

(dm)