60 lat kolędowania - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

60 lat kolędowania

Zespół kolędniczo – folklorystyczny Kumotry ma już sześćdziesiąt lat. Koncert jubileuszowy muzycy zagrali dziś, 19 października, w Sali Lustrzanej. Gala jubileuszowa była także okazją do podziękowań i wyróżnień.

– Ta nagroda jest potwierdzeniem państwa dokonań i tego, że na stałe wpisaliście się w kulturalną historię naszego miasta - powiedziała Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa wręczając zespołowi Dukat Tarnowski – odznaczenie przyznawane ludziom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla miasta. Listy gratulacyjne i nagrody przekazali także przedstawiciele starosty tarnowskiego oraz Rady Gminy. Część oficjalną zakończył koncert w wykonaniu jubilatów.

O historii zespołu, niepewnej przyszłości i najbliższych planach w rozmowie z Wacławą Kilian, kierownikiem Zespołu "Kumotry".

zobacz galerię zdjęć

(ah)