Węgierskie praktyki uczniów ZST - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Węgierskie praktyki uczniów ZST

Grupa 20 uczniów Zespołu Szkół Technicznych brała udział w praktykach zawodowych w węgierskim Veszprém. Dwutygodniowa wizyta przyszłych elektryków i elektroników odbyła się w ramach europejskiego programu Erasmus+.

Jak podkreślają przedstawiciele szkoły, tarnowscy uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę elektryczno-elektroniczną, zdobyć doświadczenie zawodowe w nowym środowisku i podnieść swoje kwalifikacje. Uczestnicy wyjazdu mogli również rozwinąć umiejętności językowe, szczególnie używając specjalistycznych, technicznych zwrotów w j. angielskim.

Instytucją partnerską była szkoła techniczna Veszprémi SZC Jendrassik – Venesz Középiskolája és Szakiskolája, która zapewniła możliwość uczestnictwa w zajęciach praktycznych u pracodawców współpracujących z placówką. Praktyki dla uczniów przygotowano w firmach z branży elektryczno-elektronicznej: Elektrocenter Kft., I.D.S, Elektronikus Vagyonvédelmi Kft., Csatáriplast Kft., Nass-Magnet Kft., Transmoduls Kft., Zsoldos Kft.

Dla praktykantów przygotowano również sporo atrakcji. W programie zwiedzania znalazł się: Budapeszt (m.in. Parlament, Baszta Rybacka, Plac Bohaterów, Cytadela na Wzgórzu Gellerta), Herend (fabryka i muzeum porcelany), Balatonfüred, Papa (kąpiel w basenach termalnych) oraz miejscowość Tapolca (podziemne jezioro jaskiniowe). Uczniowie zwiedzili także Veszprém, miasto partnerskie Tarnowa.

(ww)