Konkurs o krwiodawstwie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Konkurs o krwiodawstwie

Znamy zwycięzców XX Olimpiady Zdrowia i Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu. W konkursie wzięło udział sześć drużyn z Tarnowa i powiatu tarnowskiego oraz indywidualni uczestnicy.

Organizatorami „Olimpiady Zdrowia i Wiedzy o PCK” byli: Oddział Rejonowy PCK w Tarnowie dla Powiatu Grodzkiego oraz Oddział Rejonowy PCK w Tarnowie dla Powiatu Ziemskiego. Współorganizatorem i gospodarzem spotkania był Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie.

Spośród tarnowskich szkół w konkurencji drużynowej najlepsze okazało się III LO, tuż za nim uplasowało się VI LO, po „brąz” sięgnął Zespół Szkół Ekonomicznych-Gastronomicznych. Z kolei wśród indywidualnych uczestników wygrała Ilona Smoleń z III LO w Tarnowie, drugą lokatę zdobyła Dagmara Stepek także z III LO w Tarnowie, stawkę zamyka natomiast Justyna Graniczkowska z VI LO w Tarnowie.

Najlepsi w Powiecie Tarnowskim okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie, miejsce drugie zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjanych w Ryglicach, a na trzecim uplasował się Zespół Szkół Ponadgimnazjanych w Żabnie. Indywidualnie największą wiedzą wykazała się Justyna Słowik z LO w Tuchowie, na drugim stopniu podjum stanęła z kolei Weronika Kaczówka – ZSP Żabno.

Organizatorzy za pomocą konkursu chcieli zwrócić szczególną uwagę na temat dbania o zdrowie i sprawność fizyczną, zasady i metody udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej czy działalność Honorowego Krwiodawstwa. Celem olimpiady była także popularyzacja wiedzy o zdrowiu i Polskim Czerwonym Krzyżu wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Patronat nad Olimpiadą Zdrowia i Wiedzy o PCK objął Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

(ah)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ