Zimowe wspinanie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zimowe wspinanie

45 zawodników i zawodniczek uczestniczyło w zawodach, które odbyły się na ścianie wspinaczkowej w hali MKS Tarnovia. Zmagania przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: do 12, 15 i 19 lat. Amatorzy rywalizowali w konkurencji na czas, natomiast licencjonowani zawodnicy startowali w boulderingu.

Wyniki amatorzy:

Dziewczyny do 12 lat: 1. Dominika Gondek, 2. Weronika Drapiewska, 3. Agnieszka Chłopek.
Chłopcy do 12 lat: 1. Patryk Migacz, 2. Kamil Forajder, 3. Patryk Oleksy.
Chłopcy do 15 lat: 1. Kamil Kadziołka, 2. Sławomir Rybak, 3. Sebastian Berna.
Dziewczyny do 15 lat: 1. Adrianna Konus, 2. Paulina Kasprzycka, 3. Anna Nytko.
Dziewczyny do lat 19: 1 Karolina Krzysztofek.
Chłopcy do lat 19: 1. Krzysztof Fort, 2. Piotr Sus

Wyniki licencjonowani zawodnicy:

Chłopcy: 1. Maciek Kalita, 2. Mateusz Kądziołka, 3. Tomasz Ogar (wszyscy MKS Tarnovia)
Dziewczyny: 1. Klaudia Buczek, 2. Olga Karaśkiewicz, 3. Sylwia Buczek ( MKS Tarnovia)

Zawody odbyły się 24 lutego, podczas ferii zimowych, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Tarnowa. Ich organizatorem była sekcja wspinaczkowa MKS Tarnovia.