Trzech zawodników Metalu w kadrze Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Trzech zawodników Metalu w kadrze Małopolski

Trzech piłkarzy Metalu Tarnów: Kamil Kuta, Arkadiusz Rajczyk i Dariusz Rajczyk, powołanych zostało przez trenera Jacka Matyję do kadry Małopolski na pierwszy mecz eliminacyjny w ramach UEFA Region’s Cup.

Logo UEFA Region's Cup

Reprezentacja Małopolski w wyjazdowym meczu pierwszej kolejki zmierzy się na stadionie Sygnału Lublin z kadrą Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie to rozegrane zostanie w najbliższą środę 8 maja. Początek o godz. 17.

Rozgrywki eliminacyjne na szczeblu krajowym odbywają się w czterech grupach makroregionalnych. W tej z udziałem Małopolski występują tylko trzy zespoły, gdyż do rozgrywek nie zgłosiła się drużyna Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. W tej sytuacji rozegrane zostaną tylko trzy mecze. Oprócz jutrzejszego spotkania w Lublinie, 22 maja Podkarpacie zagra z ekipą Lubelskiego ZPN, a 5 czerwca Małopolska zmierzy się z Podkarpaciem. Zwycięska drużyna wystąpi w rundzie finałowej turnieju Mistrzostw Polski UEFA Region’s Cup, który odbędzie się w dniach 27-30 czerwca.

Zwycięzca krajowych rozgrywek reprezentował będzie Polskę w międzynarodowym strefowym turnieju eliminacyjnym.