Wystawa „Kult maryjny w wierzeniach ludowych” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wystawa „Kult maryjny w wierzeniach ludowych”

W ostatni poniedziałek tego miesiąca (29 kwietnia), w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej 10 w Tarnowie nastąpi otwarcie wystawy „Kult maryjny w wierzeniach ludowych”. Początek o godz. 18.

Matka Boska

Na wystawie pokazane zostaną różne aspekty ludowej religijności i wierzeń związanych z kultem maryjnym, w oparciu o liczne eksponaty.  Zaprezentowana zostanie między innymi galeria obrazów, oleodruków z różnorodnymi wizerunkami Maryi, spotykanymi najczęściej w naszym regionie. Część z nich będzie udostępniona po raz pierwszy.

Zaaranżowane zostaną także scenki z elementami ilustrującymi wiejską obyczajowość, estetykę i religijność związaną z kultem Matki Bożej. Interesującym fragmentem wystawy będzie również pokazanie wizerunków Matki Bożej w twórczości artystów ludowych z regionu tarnowskiego.

Wystawę, której kuratorką jest Urszula Gieroń, oglądać będzie można do soboty, 31 sierpnia.