Piłkarze ręczni AT w finale AMP - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni AT w finale AMP

Prowadzona przez trenera Przemysława Markowicza drużyna piłkarzy ręcznych AZS Akademii Tarnowskiej zajęła piąte miejsce w rozgrywanym w Krakowie półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. Tym samym tarnowianie awansowali do finału, który w dniach 6-9 czerwca odbędzie się w Opolu.

Piłkarze ręczni AZS Akademii Tarnowskiej

Półfinałową rywalizację nasz zespół rozpoczął od porażki 31-35 (13-16) z Politechniką Rzeszowską. W drugim meczu grupowym pokonał natomiast 31-25 (18-9) Politechnikę Śląską Gliwice, co przy wcześniejszym zwycięstwie gliwiczan z rzeszowianami, dało mu pierwsze miejsce w grupie.

W spotkaniu ćwierćfinałowym „siódemka” AZS AT zmierzyła się z Uniwersytetem Ekonomicznym Kraków, przegrywając z gospodarzami turnieju 21-33 (13-20). Po tej porażce tarnowianom pozostała rywalizacja o piąte, czyli ostatnie premiowane awansem, miejsce. W pierwszym meczu tej fazy, nasz zespół rozgromił 42-17 (18-10) Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, w spotkaniu o piątą lokatę pokonał natomiast 35-27 (19-12) Uniwersytet Rzeszowski.

„Królem” strzelców półfinałowego turnieju został student czwartego roku fizjoterapii Akademii Tarnowskiej, Maciej Grech, który zakończył zmagania z dorobkiem 40 bramek.

Drużyna Akademii Tarnowskiej zagrała w Krakowie w składzie: Bartosz Batko, Maciej Grech, Krystian Iwaniec, Korneliusz Małek, Andrzej Ogonowski, Konrad Sanek, Jakub Sikora, Kacper Słowik, Michał Słupski, Tomasz Stono, Jakub Tokarz, Kacper Tuman, Konrad Wątroba, Jakub Wysocki i Kacper Zając.

Fot. www.anstar.edu.pl