Poznaliśmy Inwestora i Inwestycję Roku - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Poznaliśmy Inwestora i Inwestycję Roku

Pierwszy dzień 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie zakończyła uroczysta gala, podczas której przyznano tradycyjnie nagrody: Inwestor Roku i Inwestycja Roku.

Inwestycją Roku zostało wybrane połączenie marki FlixBus z Polskim Busem. Kapituła konkursowa uznała, iż jest to doskonały przykład strategicznego aliansu dwóch firm działających w tym samym obszarze. To połączenie sił, a także rozwój bazujący na współpracy z lokalnymi przewoźnikami, ma na celu zapewnienie polskim klientom najatrakcyjniejszej oferty dalekobieżnych połączeń, a także wspieranie rozwoju polskich firm transportowych w duchu innowacji. – Znaczną część sukcesu FlixBusa można przypisać cyfryzacji i innowacjom produktowym, które również będą udoskonalane w najbliższych miesiącach. Z tego, co wiem – szczególny nacisk będzie położony na rozwój aplikacji mobilnej oraz opcji rezerwacji miejsc, która obecnie testowana jest już na 12 trasach europejskich. Dodatkowymi usprawnieniami mają być funkcje umożliwiające ocenę kierowcy oraz monitorowanie trasy autobusu w czasie rzeczywistym za pomocą funkcji GPS. Te innowacje znakomicie wpisują się w nasze Forum, bo przecież o to chodzi w każdym biznesie: żeby się rozwijał i by otwarty na klienta – mówił prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Nagrodę z rąk posła na Sejm RP Pawła Pudłowskiego odebrała Katarzyna Zalewska, senior business develoment manager marki FlixBus w Polsce.

Z kolei tytuł Inwestora Roku trafił do TDJ S.A. Spółka jest inwestorem strategicznym spółek przemysłowych. Jej celem jest podnoszenie wartości przejmowanych podmiotów poprzez ich restrukturyzację i optymalizację działalności. Firmy z portfolio TDJ posiadają pięć oddziałów zagranicznych, w szesnastu krajach zlokalizowane są ich przedstawicielstwa, a ich produkty i usługi trafiają na rynki ponad 40 krajów na wszystkich kontynentach. – Dewizą Instytutu Studiów Wschodnich, jest stawianie na najlepszych. Robimy tak od lat i cieszę się, że firma TDJ także wpisuje się w tę strategię, którą my podążamy. TDJ S.A. jest prywatną polską firmą inwestycyjną o skali globalnej, która od blisko 40 lat prowadzi aktywną działalność w różnych sektorach gospodarki. Nie bez przyczyny podkreślam słowa „polska” i „globalna”, bo dziś jest to chyba jedyny trend, który pozwala na odniesienie sukcesu. Działać lokalnie, ale myśleć globalnie i podbijać te rynki – wzmacniając nie tylko renomę firmy, ale także całej polskiej gospodarki – powiedział Grzegorz Biedroń, członek Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nagrodę z rąk prezesa Greygoose Outsourcing Pawła Kułagi odebrał Marcin Zachowicz, dyrektor komunikacji TDJ.

Drugiego dnia forum (17 kwietnia) poznamy laureatów konkursów Robot Show oraz Start-up Award.

(lb)