Pamiętaliśmy o 3 Maja - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pamiętaliśmy o 3 Maja

3 maja uroczyście obchodziliśmy narodowe święto – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Kilkuset tarnowian uczestniczyło w uroczystościach upamiętniających uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W niedzielne południe w bazylice katedralnej odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej, przed Grobem Nieznanego Żołnierza zostały złożone wieńce i kwiaty. Hymn państwowy odegrała orkiestra dęta Zakładów Azotowych, a salwę honorową oddali policjanci.
Prezydent Ryszard Ścigała dziękował mieszkańcom, którzy swoją obecnością na uroczystościach, udowodnili, że pamiętają o znaczeniu uchwalonej 218 lat temu ustawy zasadniczej.
Tradycyjnie świętowano także w Mościcach. W kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski młodzież przedstawiła spektakl słowno-muzyczny. Po nim modlono się za Ojczyznę i oddano hołd patronce świątyni.
Po południu w Tarnowskim Teatrze odbył się finał Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej.