Nowa wystawa w Muzeum Ziemi Tarnowskiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nowa wystawa w Muzeum Ziemi Tarnowskiej

Archiwum Narodowe w Krakowie oraz Muzeum Ziemi Tarnowskiej zapraszają na otwarcie wystawy „Rząd na emigracji. Kancelaria poza krajem”. Będzie ono miało miejsce w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu we wtorek 23 kwietnia o godz. 13.05 i połączone będzie z oprowadzaniem przez kurator wystawy, Iwonę Fischer.

Zaproszenie na wystawę w Muzeum Ziemi Tarnowskiej

Wernisaż poprzedzą: wykład prof. Jana Bruskiego „Centrum Państwowe Ukraińskiej Republiki Ludowej na wychodźstwie” (godz. 11.10) oraz prezentacja publikacji Iwony Fischer „Rząd na emigracji. Kancelaria poza krajem. Materiały związane z działalnością Rządu Ukraińskiej Republiki Ludowej w Tarnowie z lat 1917-1922 ze zbiorów Archiwum Narodowego w Krakowie” (godz. 12). Wydarzenia te będą miały miejsce w Ratuszu – Galerii Sztuki Dawnej.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca czerwca.