Konferencja o ochronie przyrody - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Konferencja o ochronie przyrody

We wtorek, 23 kwietnia, w Akademii Tarnowskiej odbędzie się bezpłatna konferencja naukowa „Ochrona przyrody – na jakim etapie jesteśmy i czy jest dobrze?”. Spotkanie przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych, studentów oraz mieszkańców Tarnowa i okolic odbędzie się w auli budynku C w godzinach od 10 do 13.45. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.

konferencja

Celem konferencji jest przedstawienie słuchaczom aktualnych zagadnień z zakresu ochrony środowiska i ochrony przyrody, wymiana wiedzy i doświadczeń między środowiskiem naukowym a praktykami.

W konferencji wezmą udział eksperci z zakresu ochrony przyrody, przedstawiciele świata nauki oraz organizacji pozarządowych. Wydarzenie będzie mieć charakter polemiczny. - Często mówiąc o ochronie przyrody słuchacze straszeni są spodziewanymi negatywnymi efektami antropopresji. Podczas konferencji prelegenci oprócz oczywistych zagrożeń dla przyrody, przedstawią również przykłady dobrych praktyk oraz przykłady pozytywnych zjawisk i udanych działań ochronnych – informują organizatorzy.

Zapisy osób indywidualnych odbywają się tutaj, a szkół tutaj.

Organizatorem konferencji jest Katedra Ochrony Środowiska Akademii Tarnowskiej, a współorganizatorem Urząd Miasta Tarnowa.

Konferencja pod patronatem Honorowym prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli.

(mt)