Dzisiaj sesja TRANSMISJA - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dzisiaj sesja TRANSMISJA

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie zwołał na dzisiaj L zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się o godz. 9 w Sali Lustrzanej.

Podczas dzisiejszych obrad radni głosować będą m.in. nad przyjęciem programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Tarnowa, a także nad określeniem wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miasta Tarnowa. Podjęte mają być również uchwały w sprawie podziału Tarnowa na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w tych okręgach, jak również podziału naszego miasta na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych.

Do przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Pagacza wpłynęła ponadto prośba o wprowadzenie do porządku dzisiejszych obrad kolejnych ośmiu punktów, m.in. podjęcia uchwał zmieniającej uchwały:  budżetową Gminy Miasta Tarnowa na rok 2018 i w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miasta Tarnowa na lata 2018-2037 oraz sprawozdania z realizowanych w mieście inwestycji, remontów, wydatkowania środków finansowych, przedstawienie harmonogramu prac, przyczyn opóźnień oraz realizowanych postępowań o zamówienia publiczne.

W przypadku uwzględnienia prośby, radni głosować będą także nad uchwałami: w sprawie uczczenia 100. rocznicy wydarzeń z roku 2018 oraz upamiętnienia postaci związanych z walką o niepodległość w Tarnowie, zmiany uchwały w sprawie ustanowienia dnia 30 października Świętem Miasta Tarnowa oraz w sprawie nadania pułkownikowi Mieczysławowi Korczakowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Tarnowa.

Mieszkańcy Tarnowa mogą uczestniczyć w sesji rady, która ma publiczny charakter. Mogą także śledzić jej przebieg na pośrednictwem transmisji on-line dostępnej TUTAJ.

Proponowany porządek obrad do pobrania poniżej.

ZAŁĄCZNIKI