Doktorat honoris causa dla ks.prof. Michała Hellera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Doktorat honoris causa dla ks.prof. Michała Hellera

Honorowy Obywatel Miasta Tarnowa ksiądz profesor dr hab. Michał Heller otrzymał tytuł doktora honoris causa warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uroczyste nadanie tytułu nastąpiło we czwartek 22 stycznia w auli im. Jana Pawła II UKSW w Warszawie. Odczytując uchwałę Rady Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej oraz Senatu dziekan wydziału profesor Jan Krokos, zwracał uwagę na wielki dorobek naukowy ks. profesora Michała Hellera.
- Senat pragnie wyrazić szacunek i uznanie dla działalności księdza profesora, który jako wybitny znawca filozofii, teologii i nauk szczegółowych ukazał na nowo możliwość i potrzebę racjonalnego dialogu między wiarą a wiedzą – mówił profesor.
Podczas uroczystości ks. prof. Michał Heller otrzymał również Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, przyznany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, za „wybitne zasługi w pracy naukowej i wkład w rozwój nauki”.
Ksiądz profesor wygłosił wykład „Konieczność i przypadek w ewolucji Wszechświata”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Tarnowa.
zobacz galerię