Bez medali w Warszawie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez medali w Warszawie

Bez sukcesów powróciły drużyny AZS Akademii Tarnowskiej z rozgrywanych podczas weekendu w Warszawie, Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Broniący srebrnego medalu zespół kobiet sklasyfikowany został na ósmej pozycji, panowie skończyli rywalizację na miejscach 13-16.

Plakat finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu

Futsalistki AZS AT rozpoczęły rywalizację od wygranej 3-0 z Politechniką Wrocławską. W drugim meczu grupowym zremisowały 1-1 z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim Olsztyn, a w pojedynku, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie podzieliły się punktami z Uniwersytetem Warszawskim (1-1).

Zajęły więc drugie miejsce w grupie, co dało im prawo gry w fazie pucharowej. W ćwierćfinale przegrały niestety 0-2 z Uniwersytetem Bielsko-Bialskim i pozostała im rywalizacja o lokaty 5-8. Doznały w niej dwóch porażek: 0-2 z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie i 2-4 z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, co dało im ósmą pozycję w końcowej klasyfikacji.

Tarnowscy futsaliści na inaugurację przegrali 1-2 z Uniwersytetem Warszawskim. W dwóch kolejnych spotkaniach nie sprostali natomiast reprezentacjom uczelni z Krakowa: z Uniwersytetem Ekonomicznym przegrali 0-5, a z Akademią Górniczo-Hutniczą 4-5. Finalnie zajęli więc czwarte miejsce w grupie, co przełożyło się na pozycje 13-16. w końcowej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski.