TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dziesięć dni z teatrem, wystawami, spotkaniami z widzami oraz klub festiwalowy, to wszystko w ramach XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2012. Widzowie zobaczą 7 spektakli w ramach konkursu, wieczór teatru improwizowanego, spotkanie z "Tercetem" czy finał muzyczny "Jeszcze nie pora nam spać" Grupy Rafała Kmity i Teatru Rozrywki z Chorzowa.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie już po raz 15. rozpoczyna rok akademicki. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/2013 odbyła się w Auli Centrum Nowoczesnych Technologii. W trakcie uroczystości, po raz pierwszy zaszczytu immatrykulacji dostąpili studenci kierunków artystycznych takich jak grafika oraz wzornictwo, uruchomionych w tarnowskiej PWSZ dzięki zgodzie wydanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w czerwcu br.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie organizuje „Festyn Rodzinny”, na który zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta wraz z rodzinami, chcących spędzić czas na wspólnej zabawie, w sposób ciekawy i nietypowy. Festyn rozpocznie się w dniu 29 września 2012. (sobota) o godz. 15:00 na Tarnowskim Rynku. Impreza ma ułatwić i przyczynić się do integracji całego środowiska lokalnego, w tym rodzin uczestniczących w Programie Aktywności Lokalnej, rodzin zastępczych, osób niepełnosprawnych, instytucji oraz organizacji pożytku publicznego. Te wspólne działania mają na celu dostarczyć wzajemnych inspiracji oraz przyczynić się do poszerzenia dalszej współpracy, stworzenia partnerstwa instytucji, działającego na rzecz społeczności lokalnej, a także mają przyczynić się do uaktywnienia potencjału nieaktywnych jeszcze mieszkańców Tarnowa.

Coraz częściej do tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów trafiają… „prezenty ślubne” od młodych par z Tarnowa i okolic. Nowożeńcy życzą sobie, by goście weselni zamiast kwiatów na ślub, ofiarowali karmę dla potrzebujących zwierząt!

W Tarnowie wystartowała Tarnowska Liga Debatancka, przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym, skupiające się przede wszystkim na edukacji obywatelskiej. W dniu inauguracji, przy stole prezydialnym zasiedli: zastępca prezydenta Tarnowa Krystyna Latała, członkini zarządu Fundacji Hetmana Jana Tarnowskiego – Grażyna Wiatr, multimedalistka we wspinaczce sportowej – Edyta Ropek, prezes Stowarzyszenia KANON – Iwona Snopkowska, marszałek debat – Andrzej Król oraz koordynator projektu ze Stowarzyszenia Nowe Przestrzenie – Marcin Lewandowski.

Pomimo nowych regulacji prawnych nie zmieni się liczba okręgów wyborczych w wyborach samorządowych. Tak jak do tej pory mieszkańcy Tarnowa swoich przedstawicieli wybierać będą w czterech okręgach. Na ten temat dyskutować będą radni podczas sesji.

List intencyjny w sprawie powołania placówki szkoleniowej dla osób powyżej 50 roku życia, w obecności byłej minister ds. europejskich i polskiej komisarz ds. polityki regionalnej w Komisji Europejskiej - prof. Danuty Hübner, podpisali prezydent Ryszard Ścigała i prezes Stowarzyszenia Miasta w Internecie Krzysztof Głomb. Porozumienie jest częścią trwającego w Tarnowie I Zjazdu Latarników Polski Cyfrowej.

Biuro Pozwoleń Środowiskowych w Centrum Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Tarnowa informuje, że w dniach od 27 września do 4 października 2012 roku na obszarze województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

MPEC Tarnów posiada pełną gotowość eksploatacyjną do rozpoczęcia sezonu grzewczego 2012/2013 i dostarczania ciepła systemowego na potrzeby
centralnego ogrzewania dla odbiorców przyłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej w Tarnowie.

W ramach drugich urodzin tarnowskiego Gemini odbył się piknik rodzinny z Faktobusem, czyli mobilną redakcją gazety Fakt. Przygotowano liczne atrakcje m.in. wspólne gotowanie z Jaśkiem Kuroniem, warsztaty dziennikarskie, konkursy dla całej rodziny, spotkanie z Kony Puppets Show, a na zakończenie koncert niespodzianka! Partnerem pikniku był Urząd Miasta Tarnowa.

Znaczniki

Archiwalne