TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jutro, 1 grudnia, będzie można wybrać się na łyżwy na lodowiska Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zgodnie z zapowiedzią, lodowiska rozpoczynają działalność, a nowością w tym sezonie zimowym jest darmowy wstęp dla dzieci do lat sześciu.

 

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, które mogą potrwać przez cały dzisiejszy dzień. Padać będzie w całej Małopolsce, najmocniej na północy regionu.

 

Dobiegają końca prace remontowe na ulicy Legionów między ulicą Mickiewicza a Wałową. Ulica ma nową nawierzchnię i wyremontowane chodniki.

 

O godz. 9 w Sali Lustrzanej rozpoczną się obrady XLVI zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie.

Trwa remont chodnika po wschodniej stronie oraz nawierzchni jezdni ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. bł. ks. Sitko do ul. Romanowicza. Po jego zakończeniu ulica na tym odcinku zostanie poszerzona. Całkowity koszt prac wykonywanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych to blisko 480 tysięcy złotych. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne inwestycja zakończona zostanie jeszcze w tym roku.

Gotowa jest już część tras rowerowych w Tarnowie, budowanych i modernizowanych w ramach europejskiego szlaku  EuroVelo4. Inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku, a łączna długość EuroVelo4 w naszym mieście liczyć będzie 17 kilometrów.

 

„Mogiła rabacyjna na Cmentarzu Starym w Tarnowie” to najnowsza pozycja wydana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie. Książka napisana przez tarnowskiego znawcę tematyki rabacyjnej, Bogusława Andrzeja Baczyńskiego jest owocem kilkudziesięcioletnich badań autora dotyczących, jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Tarnowa i ziemi tarnowskiej, rzezi galicyjskiej z 1846 roku.

Od dzisiaj do 19 grudnia mieszkańcy mogą zapoznawać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dawnego Owintaru i jego okolic. Projekt zakłada przekształcenie kompleksu dawnego zakładu przetwórstwa w dzielnicę usługowo – mieszkalną, z zieleńcami, placami publicznymi i wysadzanymi drzewami alejami, łączącymi się z plantami kolejowymi.  - Celem jest ożywienie tej części miasta, uczynienie z niej wizytówki centrum Tarnowa – mówi Małgorzata Abramowicz, dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta. Nowa dzielnica ma też powiązać północną i południową część śródmieścia, rozdzieloną torami kolejowymi.

 

 

Podczas gali z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości wręczono nagrody w trzech kategoriach. Tarnów okazał się najbardziej wrażliwym miastem w Małopolsce. Do tej pory na działania z zakresu polityki społecznej z funduszy unijnych nasze miasto pozyskało ponad 30 milionów złotych.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podjął dzisiaj decyzję o bezpłatnym wstępie na tarnowskie lodowiska dla dzieci do lat sześciu.

Znaczniki

Archiwalne