TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W wieku 75 zmarł Jacek Sumera, prezes Naczelnej Organizacji Technicznej w Tarnowie, długoletni pracownik Energetyki Tarnowskiej, a także dyrektor ekonomiczno-handlowy Zakładu Energetycznego w Tarnowie.

Podobnie jak w latach ubiegłych 1 i 2 listopada kilkudziesięciu wolontariuszy będzie kwestować w podczas XXIV kwesty na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Znani tarnowianie będą zbierać datki na odnowę zabytkowych grobowców na jednej z najstarszych nekropolii w Polsce.

Przypominamy sylwetki tarnowian i ludzi związanych z Tarnowem, którzy odeszli w mijającym roku.

 

We Wszystkich Świętych, 1 listopada wszystkie obiekty Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będą nieczynne.

 

Nicki Pedersen jest kolejnym zawodnikiem, który ustalił warunki kontraktu i w przyszłym sezonie reprezentował będzie barwy beniaminka żużlowej PGE Ekstraligi, Grupy Azoty Unii Tarnów. W czterech ostatnich sezonach, Duńczyk, który w kwietniu tego roku skończył 40 lat, reprezentował barwy Fogo Unii Leszno, w maju tego roku doznał jednak kontuzji i od tej pory nie pojawił się na torze.

Z bezpłatnych przejazdów autobusami wszystkich linii tarnowskiej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać pasażerowie w środę, 1 listopada. Autobusy kursować będą według rozkładów jazdy obwiązujących w dni świąteczne.

Na pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się siódma już edycja Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Udział w nim wzięło sto zawodniczek i zawodników z dwudziestu czterech ośrodków zajmujących się reintegracją osób z ograniczoną sprawnością.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, podczas wczorajszych uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości wręczył statuetkę „Orły Niepodległości” Ewie Witeckiej, dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie. Szkoła została nagrodzona za program patriotyczny, realizowany od początku istnienia placówki.

 

Koncepcja przebudowy ul. Lwowskiej, rozbudowa cmentarza komunalnego w Mościcach, pomiary i analiza składu pyłów i gazów przemysłowych w zakładach Grupy Azoty - to tylko niektóre tytuły prac dyplomowych zgłoszonych do XI edycji konkursu Nagrody im. Tadeusza Tertila. Pula nagród w konkursie to 14 tys. złotych. Laureatów poznaliśmy podczas uroczystej, wspólnej sesji Rady Miasta i Rady Powiatu, która odbyła się dzisiaj, 30 października, w tarnowskim Ratuszu.

Przed budynkiem tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego stanie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Taką decyzję podjęli tarnowscy radni podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Tarnowa. Monument miałby stanąć w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości , czyli niemalże dokładnie za rok. Na jego budowę zabezpieczono 350 tys. w miejskiej kasie.

Znaczniki

Archiwalne